ul. Krowoderskich Zuchów 16, 31-272 Kraków
12 626-22-77 lub 795-462-071
gabinet@dermedika.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Chirurgiczne powiększanie penisa

Chirurgiczne powiększanie penisa

Zabieg dla mężczyzn

Powiększanie penisa metodą podcięcia więzadeł wieszadłowych jest zabiegiem chirurgicznym, który polega na operacyjnym przecięciu więzadeł, przytrzymujących penisa blisko kości łonowej, co pozwala na jego całkowite wysunięcie się.

Ta metoda powiększania penisa jest jednak stosunkowo rzadko stosowana. Wynika to z kilku przyczyn: przede wszystkim jest to procedura chirurgiczna, znacznie bardziej inwazyjna niż powiększanie penisa kwasem hialuronowym czy powiększanie penisa własnym tłuszczem. Efekty zabiegu widoczne są tu przede wszystkim w przypadku penisa w stanie spoczynku (1,5 – 3 cm), podczas gdy zwiększenie jego wymiarów we wzwodzie jest niewielkie (zwykle ok. 1 cm). Minusem tej metody jest również fakt ze nie występuje zwiększenie grubości penisa, jedynie jego wydłużenie.

Na czym polega zabieg

Podcięcie więzadeł wieszadłowych jest jedną z kilku metod chirurgicznego wydłużania prącia. Umożliwia ona wysunięcie „ukrytej” pod powłokami ciała części organu.

Biorąc pod uwagę budowę anatomiczną, pewna część penisa znajduje się wewnątrz ciała mężczyzny. Anatomiczną strukturą, która za to odpowiada, jest więzadło wieszadłowe prącia, łączące penisa ze spojeniem łonowym. Jego rolą jest utrzymanie penisa we wzwodzie i stabilizacja ruchomej części członka. Podcięcie tego więzadła pozwala na wysunięcie na zewnątrz części penisa, która była ukryta wewnątrz ciała a tym samym zwiększenie długości organu – przede wszystkim w stanie spoczynku.

Chociaż ostateczny wynik operacji jest kwestią indywidualną, może ona pozwolić na zwiększenie długości członka nawet o 2-4 cm w spoczynku. Niestety podczas wzwodu efekt zabiegu jest minimalny.

Zabieg wydłużenia penisa metodą przecięcia więzadła wieszadłowego jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym, a efekt operacji jest widoczny od razu. Aby zwiększyć skuteczność zabiegu stosuje się specjalne obciążniki, które pomagają wysuwać ukrytą pod powłokami ciała część prącia.

Efekt wydłużenia członka po przecięciu więzadła wieszadłowego jest trwały.

Ewentualne powikłania

Najczęściej pojawiającym się powikłaniem po zabiegu jest brak zdolności utrzymania stabilnej erekcji prącia. Dzieje się tak dlatego, że więzadło wieszadłowe odpowiada za stabilizację członka podczas wzwodu. Usunięcie tej podpory u części mężczyzn może powodować problemy w życiu seksualnym.

Zalecenia pozabiegowe

Pacjent wypisywany jest z kliniki następnego dnia po zabiegu, i zgłasza się na zdjęcie szwów po upływie 7-10 dni. Po operacji zalecane jest używanie obciążników lub specjalnych urządzeń rozciągających, które pozwalają rozciągnąć prącie, i uzyskać lepszy efekt zabiegu. Przy stosowaniu ich zgodnie z zaleceniami jest to niebolesne.

Efekty

Istnieją ograniczone dowody na skuteczność tej operacji. Wedle badania opublikowanego w czasopiśmie medycznym European Urology,  tylko 35% panów, którzy poddali się zabiegowi było usatysfakcjonowanych jego efektami. Sama operacja pozwoliła na wydłużenie organu średnio o 1,3 cm, (maksymalnie – 3cm). Pacjenci, którzy po podcięciu więzadeł wykonywali zabiegi mające rozciągać penisa, osiągali znacznie lepsze wyniki. Z kolei w grupie 20 pacjentów prowadzonych przez dra Shironga początkowe efekty były lepsze – bezpośrednio po operacji uzyskano zwiększenie długości o 3,5-6 cm, lecz po pół roku od obserwacji zauważono skrócenie penisa o 0,5-1cm. Opis jego doświadczeń opublikowano w Plastic and Reconstructive Surgery w 2000 r.

Dla kogo operacja przecięcia więzadła

Zabieg ten, według ekspertów, powinien być przeznaczony dla tych panów, którzy posiadają wrodzone defekty tego organu lub nabyte w skutek urazu. Nie jest zaś zalecany mężczyznom, których narząd płciowy mają normalną długość.

Ewentualne powikłania po zabiegu występują rzadko. Mogą należeć do nich:

  • zaburzenia erekcji,
  • skrócenie penisa w skutek powstawania blizn,
  • nadmierna lub zmniejszona tkliwość członka,
  • uszkodzenie nerwów,
  • zakażenia.

Przygotowanie do zabiegu

Istotnym elementem postępowania przedoperacyjnego jest wykluczenie zaburzeń wzwodu, ponieważ operacja powiększenia penisa nie rozwiąże tych problemów. Zaburzenia tego typu, w zależności od przyczyny, leczone są przez psychoterapeutę, seksuologa lub urologa.
Przed wyznaczonym terminem zabiegu operacyjnego powiększania penisa należy wykonać badania, które pozwolą ocenić stan zdrowia pacjenta. Do obowiązkowo wykonywanych badań należą badania krwi z uwzględnieniem oceny parametrów krzepnięcia krwi, prawidłowej funkcji nerek czy gospodarki elektrolitowej. Niezbędne jest również badanie ogólne moczu. Należy także poinformować swojego lekarza o występowaniu chorób przewlekłych i przyjmowanych na stałe lekach. Przed operacją lekarz może podjąć decyzję o konieczności odstawienia części przyjmowanych przez pacjenta preparatów – zwłaszcza tych mających wpływ na równowagę układu krzepnięcia (np. aspiryny).

W dniu zabiegu operacyjnego, ze względu na konieczność wykonania znieczulenia, należy być na czczo przynajmniej przez 8h. W dniu poprzedzającym operację zaleca się dodatkowo unikanie alkoholu oraz pikantnych potraw. Aby zapewnić lepsze gojenie ran, rekomenduje się również zaprzestanie palenia na ok 3 tygodnie przed zabiegiem, ze względu na udowodniony negatywny wpływ nikotyny na procesy regeneracyjne tkanek.

Wymagane badania

– grupa krwi
– morfologia
– wskaźniki krzepnięcia (APTT i INR)
– kreatynina
– poziom glukozy
– elektrolity (Na, K)
– badanie ogólne moczu
– szczepienie p/ WZW B
– EKG

Operacja chirurgicznego powiększanie penisa – gabinet Dermedika w Krakowie zaprasza!

Dni dobrych cen!

W naszym gabinecie każdego dnia wykonujemy określone zabiegi w promocyjnej cenie.
1

Poniedziałki

SlimContour 6D - 2 partie ciała: 160 zł

Oxybrazja + Infuzja tlenowa twarz: 230 zł

Mezoterapia skóry głowy Dermaheal HL: 320 zł

Mikrodermabrazja z kwasem twarz i maską: 200 zł

Zaffiro termolifting twarz + szyja : 1000 zł

2

Wtorki

PQAge twarz: 250 zł

Hifu Ultralift 3D twarz: 1500 zł

Karboksyterapia brzuch: 130 zł

Liposukcja ultradźwiękowa SlimContour 6D -30 min: 130 zł

Mezoterapia igłowa Fusion okolicy oczu: 200 zł

Fotodepilacja IPL uda/łydki: 160 zł

3

Środy

Aquashine - peptydowa terapia skóry, twarz: 650 zł

Hifu Ultralift 3D brzuch: 1000 zł

Frakcyjne Fale Radiowe twarz + szyja: 180 zł

Karboksyterapia 2 partie ciała: 180 zł

Peeling kawitacyjny + sonoforeza z ampułką i maską algową, twarz: 200 zł

4

Czwartki

Radiofrekwencja mikroigłowa twarz + szyja + dekolt: 1800 zł

Dr Cyj - peptydowa terapia włosów: 650 zł

Global Eyecon – okolice oka: 240 zł

Mezoterapia Neuvia Hydro Deluxe: 750 zł

5

Piątki

Radiofrekwencja mikroigłowa ramiona lub brzuch: 750 zł

Dermapen - mezoterapia mikroigłowa z kwasem hialuronowym, twarz: 330 zł

Mezoterarpia igłowa Fusion twarz: 340 zł

Oczyszczanie wodorowe twarz: 240 zł

Laserowy peeling węglowy twarz: 200 zł

Korzystaj z promocyjnych ofert w naszym salonie. Każdego dnia oszczędzasz pieniądze z salonem Dermedika!

Jak do nas trafić?

Dermedika Gabinet Medycyny Estetycznej i Kosmetologii

ul. Krowoderskich Zuchów 16 LU6
31- 272 Kraków

tel. 12-626-22-77
tel. kom. 795-462-071

Zapraszamy:
poniedziałek - piątek
10:00 - 20:00
sobota
wg zapisów

Nasz adres:

Gabinet Kosmetyczny i Medycyny Estetycznej DERMEDIKA

ul. Krowoderskich Zuchów 16 LU6
31 - 272 Kraków

tel. 12-626-22-77,
tel. kom. 795-462-071

gabinet@dermedika.pl

Znajdź nas na:

Facebook    Twitter    Instagram
(C) Copyright 2023. Dermedika.pl. Kopiowanie zabronione.
Zadzwoń od nas:
12 626-22-77
795-462-071