Jakie zabiegi kosmetyczne warto wykonać jesienią?

Lato kojarzy nam się z wypoczynkiem i piękną pogodą. Niestety słońce, morska bryza, piasek, a czasem też zaniedbanie codziennych rytuałów pielęgnacyjnych ma negatywny wpływ na nasz wygląd. W efekcie z wakacyjnych wyjazdów przywozimy nie tylko złotą opaleniznę, ale też przebarwienia oraz przesuszoną i zniszczoną skórę. W efekcie jesień to czas regeneracji! Jakie zabiegi kosmetyczne warto wykonać w tym okresie?
Oczyszczanie i nawilżanie skóry
Wakacyjne słońce może mieć negatywny wpływ na naszą skórę, szczególnie gdy w czasie urlopu zapominamy o nawilżaniu i stosowaniu produktów z filtrami UV. W efekcie po wakacjach jest ona bardzo przesuszona. Warto pamiętać, że w przypadku walki z tym problemem należy zacząć od dokładnego oczyszczenia skóry. Świetnie się więc sprawdzą zabiegi takie, jak peeling kawitacyjny, oxybrazja, czy mikrodermabrazja (korundowa lub diamentowa). Pomogą one przygotować skórę do dalszej kuracji. Doskonałym wyborem będą terapie tlenowe, a także zabiegi z kwasem mlekowym lub hialuronowym. Nie można też zapominać, że profesjonalne kuracje należy uzupełnić odpowiednią pielęgnacją w domu. Prawidłowo dobrane przez specjalistę produkty wzmocnią efekty zabiegu i nie dopuszczą do ponownego przesuszania się skóry.
Walka z przebarwieniami
Lato często zostawia niemiłe pamiątki na naszej skórze. Najczęściej są nimi przebarwienia, a główny cel jesiennej pielęgnacji to ich likwidacja. Do najpopularniejszych metod należą zabiegi z kwasami. Nie wolno ich wykonywać przy mocno opalonej skórze. Dlatego warto odczekać po urlopie, zanim wybierzemy się na taką kurację. Do najpopularniejszych zabiegów z kwasami zalicza się peeling migdałowy, glikolowy i TCA. Obecnie tego typu produkty są łatwo dostępne w internecie, więc wiele osób kusi, aby wykonać zabieg samodzielnie. Jednak nie jest to dobry pomysł! Nakładanie kwasów bez nadzoru specjalisty może zaszkodzić naszej skórze. Warto też pamiętać, że tylko specjalista jest w stanie dobrać właściwy dla naszych peeling o odpowiednim stężeniu. Kwasy dostępne są również w produktach drogeryjnych. Mają one niewielkie stężenie, więc można je bezpiecznie stosować. Trzeba jednak wówczas pamiętać o odpowiedniej ochronie przeciwsłonecznej nawet jesienią. Nie należy oczekiwać cudów i warto pamiętać, że takie kosmetyki nie zapewnią rezultatów porównywalnych do tych uzyskanych po profesjonalnych terapiach.
Laseroterapia
Jesienią bardzo popularne są również zabiegi laserowe! Większość osób kojarzy je głównie z usuwaniem zbędnego owłosienia. Nie da się ukryć, że to najpopularniejszy zabieg wykonywany za pomocą lasera. Natomiast jesień to najlepszy moment na rozpoczęcie kuracji. Wszystko dlatego, że do osiągnięcia pełnego rezultatu należy wykonać kilka zabiegów (minimum 3, ale wszystko zależy od naszych indywidualnych predyspozycji). Jeżeli więc kurację zaczniemy jesienią, to jest duża szansa, że usuniemy wszystkie włosy przed kolejnymi wakacjami.
Jakie są inne popularne zabiegi laserowe? Oczywiście usuwanie przebarwień i laserowe odmładzanie. W efekcie skóra jest wyraźnie odmłodzona – poprawia się jej jędrność i elastyczność. Dochodzi również do usunięcia przebarwień, a także spłycenia zmarszczek oraz blizn.
Zabiegi odmładzające
Zabiegi odmładzające najczęściej są bardzo inwazyjne. Dlatego najczęściej wykonuje się je jesienią, gdy skóra jest mniej narażona na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Do najpopularniejszych z nich zalicza się mezoterapię igłową. Pierwszy tego typu zabieg miał zupełnie inne zastosowanie i został wykonany w 1952 roku przez doktora Michaela Pistora. W ostatnich latach jednak odkryto jej holistyczne zastosowanie i wpływ na poprawę wyglądu. Wówczas zaczęto ją stosować jako terapię przeciwstarzeniową. W zabiegu mezoterapii igłowej stosuje się koktajle zawierające różne substancje aktywne, które dopiera się do konkretnego problemu.
Mezoterapia igłowa często bywa mylona z mezoterapią mikroigłową, która również jest świetną kuracją odmładzającą. Jednak w tym drugim zabiegu wykonuje się mikronakłucia za pomocą specjalnego urządzenia. W ich celem jest zapoczątkowanie procesu regeneracji skóry.