Najlepsze zabiegi w okresie jesienno-zimowym

Lato kojarzy nam się z wypoczynkiem i piękną pogodą. Niestety słońce, morska bryza, piasek, a czasem też zaniedbanie codziennych rytuałów pielęgnacyjnych ma negatywny wpływ na nasz wygląd. W efekcie z wakacyjnych wyjazdów przywozimy nie tylko złotą opaleniznę, ale też przebarwienia oraz przesuszoną i zniszczoną skórę. W efekcie jesień to czas regeneracji! Jakie zabiegi kosmetyczne warto wykonać w tym okresie? Na szczęście jest na to kilka sprawdzonych sposobów, aby przywrócić skórze pełen blask, nawilżenie oraz pozbyć się przebarwień po sezonie wakacyjnym. Jeśli tak to które?
Peelingi chemiczne
Peelingi medyczne pozwalają na dogłębne złuszczanie naskórka. Są skuteczne, ponieważ podobnie jak laseroterapia, działają na przebarwienia, powstające w głębszych warstwach skóry. Są stosowane również u osób, które zmagają się z bliznami potrądzikowymi. Substancjami aktywnymi zazwyczaj są kwasy:
- traneksamowy z fitowym,
- migdałowy,
- cytrynowy,
- TCA 15% i 35%
- azelainowy,
- Cosmelan (zabieg w gabinecie plus kuracja 3 miesięczna w domu),
- Retix C Revive Tc3 MED peel
- BioRePeel Cl3
- Prx T33 lub PQ Age
- Zastosowanie kwasów połączonego z mikronakłuwaniem.
Przez miesiąc przed i po peelingu medycznym należy unikać promieniowania słonecznego. Skóra przez kilka dni pozostaje zaczerwieniona i może pojawić się złuszczanie. Trzeba pozwolić jej się zregenerować.
Oczyszczanie i nawilżanie skóry
Wakacyjne słońce może mieć negatywny wpływ na naszą skórę, szczególnie gdy w czasie urlopu zapominamy o nawilżaniu i stosowaniu produktów z filtrami UV. W efekcie po wakacjach jest ona bardzo przesuszona. Warto pamiętać, że w przypadku walki z tym problemem należy zacząć od dokładnego oczyszczenia skóry. Świetnie się więc sprawdzą zabiegi takie, jak peeling kawitacyjny, oxybrazja, waterpeeling czy mikrodermabrazja połączona z peelingami kwasowymi. Pomogą one przygotować skórę do dalszej kuracji. Doskonałym wyborem będą terapie łączone, a także zabiegi z kwasem mlekowym, glukonolaktonem, cytrynowym, traneksamowym lub kwasem hialuronowym. Nie można też zapominać, że profesjonalne kuracje należy uzupełnić odpowiednią pielęgnacją w domu. Prawidłowo dobrane przez specjalistę produkty wzmocnią efekty zabiegu i nie dopuszczą do ponownego przesuszania się skóry.
Lasoterapia
Mimo odpowiedniej profilaktyki, zdarza się, że przebarwienia i tak powstaną. Jedną z innych metod ich usuwania jest laseroterapia. Wiązka lasera rozbija melaninę na drobniejsze cząsteczki, dzięki czemu zostaje samoistnie wchłonięta przez organizm. W naszym gabinecie oferujemy laser IPL, Nd Yag Q-switch o wiązce 532nm lub laser frakcyjny CO2. W zależności od rodzaju przebarwień, wykonuje się od 2 do 6 zabiegów co 4 – 6 tygodni. Przy laserze frakcyjnym sesja zabiegowa to jeden zabieg na pół roku lub rok.
Przeciwwskazaniami do laseroterapii są:
- ciąża i karmienie piersią,
- choroby skórne,
- przerwana ciągłość naskórka,
- zaburzenia krzepnięcia,
- nowotwory, stane zapalne w organizmie
- leki i preparaty swiatłouczulające (np. dziurawiec,nagietek, skrzyp),
- antybiotykoterapia
- rozrusznik serca,
- przyjmowanie retinoidów,
- choroby tkanki łącznej,
- świeża opalenizna lub stosowanie samoopalaczy
Do zabiegu należy odpowiednio się przygotować. Już pół roku przed planowaną laseroterapią należy odstawić retinoidy doustne, stosowane np. w leczeniu ciężkiego trądziku. W ciągu miesiąca przed zabiegiem nie można stosować antybiotyków. Tydzień wcześniej należy powstrzymać się od opalania i wykonywania peelingów. Nie można przyjmować też leków (sterydów, antybiotyków) i ziół fotouczulających (dziurawiec, nagietek, skrzyp).
Zabiegowi może towarzyszyć uczucie ciepła i pieczenia, które może utrzymywać się przez kilka godzin. Skóra pozostaje zaczerwieniona, a następnie zaczyna się łuszczyć. Przebarwienie początkowo ciemnieje, ale jest to normalny etap rekonwalescencji. Po kilku dniach, zaczyna blednąć, złuszczać się lub całkowicie znika. Pełny efekt jest zauważalny dopiero po ok. 3 miesiącach od zakończenia laseroterapii.
Po zabiegu przez tydzień należy powstrzymać się od intensywnego wysiłku fizycznego oraz stosowania kosmetyków zawierających alkohol i peelingów. Przez miesiąc nie można się opalać. Przed wyjściem na zewnątrz należy bezwzględnie nakładać kremy z filtrem SPF 50.
Jakie są inne popularne zabiegi laserowe? Oczywiście laser frakcyjny CO2 i fotoodmładzanie. W efekcie skóra jest wyraźnie odmłodzona – poprawia się jej jędrność i elastyczność. Dochodzi również do usunięcia przebarwień, a także spłycenia zmarszczek oraz blizn.
Radiofrekwencja mikroigłowa
- Wiotka, utrata jędrności twarzy, szyi, dekoltu
- Korekta owalu twarzy, opadające policzki tzw. chomiki, opadające powieki
- Zmarszczki i drobne linie (również w trudno dostępnych miejscach: warga górna, pod oczami, powieki)
- Skóra zwiotczała i mało napięta na dowolnym obszarze ciała (ramiona, biust, uda, pośladki, brzuch – zwłaszcza po ciąży lub intensywnym odchudzaniu)
- Rozszerzone pory
- Powierzchowne blizny
- Skóra po-trądzikowa i atroficzna
- Rozstępy, wiotka skóra po ciązy
- Cienka, skóra „pergaminowa”
Podczas zabiegu odczuwa się lekkie pieczenie skóry. Silne schłodzenie miejsca zabiegu jest konieczne, a następnie nawilżenie preparatami również o właściwościach łagodzących, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. Można chłodzić obszar zabiegowy w trakcie zabiegu, a następnie po całym zabiegu. Po zabiegu może wystąpić opuchnięcie (edema), które powinno ustąpić po 1-2 dniach. Po zabiegu przez okres miesiąca należy unikać opalania się. Przez ten czas należy stosować filtr przeciwsłoneczny oraz preparaty nawilżające.
Mezoterapia igłowa jest uniwersalną i niezastąpioną metodą stosowaną do szybkiej i skutecznej regeneracji i poprawy wyglądu skóry oraz jej odmłodzenia przy zachowaniu w pełni naturalnego efektu. Jest jednym z najskuteczniejszych i najpopularniejszych zabiegów estetycznych. Pielęgnuje skórę przywracając jej świeży, młody wygląd.
Dzięki tej technice można wprowadzić pod skórę substancje aktywne, omijając barierę naskórkową, przez którą nie przenika większość kosmetyków. Już sam proces nakłuwania wpływa korzystnie na przebudowę skóry (wytwarzając czynniki wzrostu), a odpowiednie podanie kombinacji substancji aktywnych pozwalają uzyskać rewelacyjne efekty w krótkim czasie.
Koktajlami stosowanymi w mezoterapii igłowej zazwyczaj są:
- kwas hialuronowy
- aminokwasy
- peptydy
- witaminy
- oligopeptydy
- antyoksydanty
- witaminy
- substancje rozjaśniające
- hydroksyapatyt wapnia
- polinukleotydy
- atelokolagen
- profilaktyka przeciwstarzeniowa
- odmłodzenie okolic oczu, szyi, dekoltu
- redukcja blizn potrądzikowych i pourazowych
- regeneracja, ujędrnienie,
- dogłębne nawilżenie, rewitalizacja
- poprawa kolorytu skóry
- redukcja przebarwień
Po zabiegu należy unikać makijażu, stosować preparaty łagodzące typu Cica, arnikę, filtr SPF 50.
Laserowe usuwanie naczynek
W tym celu wykonujemy zabieg za pomocą lasera Nd:Yag. Energia świetlna lasera jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi – hemoglobinę i zamieniana na ciepło. Gdy krew osiągnie wystarczającą temperaturę następuje jej koagulacja (ścięcie) i ściana naczynia zostaje zniszczona. Po pewnym czasie jest ono samoistnie usuwane z organizmu.
Laser posiada wbudowaną czerwoną diodę, która naprowadza wiązkę lasera na bardzo małe naczynka i punkty zabiegowe.
Ilość zabiegów jest sprawą indywidualną, zależną od wielu czynników: lokalizacji naczynka, jego koloru, grubości, głębokości położenia, jak również od koloru skóry pacjenta.
Terapia najczęściej składa się z kilku zabiegów (zazwyczaj 1-3), wykonywanych w odstępach 2-6 tygodni. Efekty pojawiają się w okresie od kilku dni do kilku tygodni.
Wskazania:
- drobne naczynka (pajączki)
- naczynka większe na twarzy
- teleangiektazje
ZAPRASZAMY!
UMÓW SIĘ JUŻ DZIŚ!