PRX Reverse Peel – kuracja na przebarwienia
Zabieg dla kobietZabieg dla mężczyznPRX Reverse Peel to innowacyjna, zaawansowana metoda leczenia przebarwień skóry. Jest to progresywny i nieinwazyjny zabieg redukujący melasmę i przebarwienia skórno-naskórkowe.
Zabieg ten nie niesie ze sobą żadnych skutków ubocznych i nie powoduje nawrotów problemu, tak często obserwowanych przy stosowaniu innych metod leczenia przebarwień (np. lasery, IPL).
Poprzez głęboką penetrację i połączenie synergistycznego działania substancji osiągamy bardzo zadowalające efekty przy braku działań niepożądanych.
Dodatkowo oprócz działania redukującego przebarwienia zabieg działa również rozświetlająco i liftingująco na skórę.
Wskazania
- melasma
- przebarwienia pozapalne
- inne przebarwienia skórno-naskórkowe
PRX Peverse Peel składa się 3 synergicznych etapów, które stosuje się kolejno
Działa odwrotnie w porównaniu do klasycznego peelingu: najpierw w głębokich warstwach skóry, a na końcu w warstwach powierzchniowych.
Trzy fazy działania Reverse Peel
Faza 1
Działanie zaczyna się od utlenienia melaniny nadtlenkiem wodoru i kontynuuje kwasem kojowym. Obie substancje penetrują w głębsze warstwy skóry właściwej dzięki obecności TCA. H2O2 w niskim stężeniu moduluje proces zapalny.
Faza 2
Peeling o wysokim stężeniu kwasu mlekowego i kwasu fitowego o działaniu chelatującym żelazo. Kwas mlekowy dociera do warstwy podstawnej skóry powodując wakuolizację komórek bez uszkadzania powierzchniowych warstw.
Faza 3
Peeling na bazie hydroksykwasów (glikolowy, migdałowy, salicylowy), które złuszczają zewnętrzne warstwy skóry. Zawiera również kwas fitowy chelatujący żelazo.
Przebieg zabiegu
Każda faza preparatu aplikowana jest bezpośrednio na zajęte zmianami obszary skóry. Podczas nakładania preparatu odczuwalne może być delikatne pieczenie i zaczerwienienie skóry. Każda faza pozostawiana jest na skórze na okres 3-7 minut, po czym działanie substancji aktywnej jest przerywane przy użyciu neutralizatora. Cały zabieg trwa około 10-15 minut.
Bezpośrednio po zabiegu skóra może być nieco zaczerwieniona. Stan ten utrzymuje się do 24h. Rzadko może pojawić się niewielkie złuszczanie.
Zalecenia pozabiegowe
Terapia profesjonalna w gabinecie musi być połączona z terapią domową realizowaną przez pacjenta pomiędzy zabiegami oraz zapobiegawczo po nich. Obejmuje to stosowanie specjalnego serum, nakładanego na zajęte obszary 1-2x dziennie.
Oczywiście niezbędne jest również stosowanie fotoprotekcji, a więc filtrów UV, najlepiej SPF +50, codziennie, niezależnie od pory roku czy stopnia nasłonecznienia.
Zalety zabiegu
- skuteczny w przypadku opornej i nawracającej melasmy
- działa w głębokich warstwach skóry bez procesu zapalnego
- można dostosować intensywność w zależności od tolerancji pacjenta
- nieinwazyjny, bez efektów ubocznych i nawrotów
- dedykowany dla wszystkich fototypów
- może być łączony z innymi zabiegami manualnymi i aparaturowymi
Efekty zabiegu
Korzystne zmiany widoczne są już u wielu osób po 1-2 zabiegach. Po serii zabiegów jesteśmy w stanie osiągnąć redukcję przebarwień na poziomie 75-85%, bez nawrotów. Rezultaty zabiegu utrzymują się średnio 8-10 miesięcy i zależą od indywidualnych cech organizmu i pielęgnacji, okres ten można wydłużyć poprzez stosowanie terapii domowych.
Ilość i częstotliwość zabiegów
Schemat terapii dobierany jest u każdego pacjenta indywidualnie, zależnie od intensywności problemu i stopnia melasmy.
Dla uzyskania jak najlepszych efektów, zaleca się przeprowadzenie serii zabiegów. Schemat terapii dobierany jest u każdego pacjenta indywidualnie. Najczęściej terapia obejmuje ok. 3 -5 zabiegów, przeprowadzanych w odstępach od 7-10 dni. W zależności od intensywności przebarwień i efektów poprawy, można zwiększać odstęp pomiędzy kolejnymi zabiegami.
Przeciwwskazania
- ciąża i laktacja
- aktywne infekcje w obrębie okolicy poddawanej zabiegowi (trądzik, opryszczka)
- łojotokowe zapalenie skóry
- atopowe zapalenie skóry, egzema
- podrażniona lub skłonna do silnych podrażnień skóra