ul. Krowoderskich Zuchów 16, 31-272 Kraków
12 626-22-77 lub 795-462-071
gabinet@dermedika.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Chirurgia plastyczna

Chirurgia plastyczna

Chirurgia plastyczna ma na celu korektę nabytych lub wrodzonych defektów ciała.

Na przestrzeni ostatnich lat chirurgia plastyczna stałą się bardzo popularna i cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn.

Oferujemy szeroki wachlarz zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej, w tym między innymi: korektę nosa, chirurgiczny lifting twarzy, lipotransfer czy też powiększanie piersi przy użyciu implantów.

Zabiegi chirurgii plastycznej jakie oferuje nasz gabinet

Myślisz o zabiegu chirurgii plastycznej ale jego koszty są dla Ciebie zbyt duże – wybierz płatność w ratach (MediRaty)!

Chirurgia plastyczna – Dermedika Kraków

W Gabinecie Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Dermedika w Krakowie oferujemy profesjonalne zabiegi chirurgii plastycznej. W naszym gabinecie pracują specjaliści chirurgii plastycznej – m.in. dr n. med. Łukasz Warchoł.

Chirurgia plastyczna to jedno z wielu rozgałęzień medycyny, które na przestrzeni lat rozwinęło się w niewiarygodny sposób. Zajmuje się korektą wad oraz defektów (wrodzonych i nabytych), które w znaczący sposób powodują u pacjentów dyskomfort – zarówno fizyczny jak i psychiczny. Bezpieczeństwo podczas zabiegów oraz zjawiskowe efekty sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usług, które oferuje chirurgia plastyczna.

Skąd wzięła się chirurgia plastyczna?

Chirurgia plastyczna swoimi korzeniami sięga do I wieku n.e., w którym to wykonywano pierwsze zabiegi w okolicy oczu. W VII wieku n.e bizantyjski lekarz Pablo de Aegina wymyślił metodę usuwania piersi. Od IX do XII wieku stale tworzono i udoskonalano coraz to nowsze zabiegi z zakresu operacji plastycznych. Udokumentowane zostało wykonywanie zabiegów polegających na uzupełnianiu ubytków w obrębie nosa. Zaczęto pobierać skórę z przedramienia i przytwierdzać do nosa na około 20 dni. Ówczesne techniki były jednak mało skuteczne i wiązały się z częstymi zakażeniami. Bardzo duży rozwój chirurgii plastycznej miał miejsce podczas I i II wojny światowej, bowiem potrzeby tysięcy rannych żołnierzy wymagały stworzenia nowoczesnych i innowacyjnych technik zabiegów. Od tamtego czasu dział chirurgii plastycznej nieprzerwanie się rozwija, wprowadzane są coraz to nowsze metody, które gwarantują zaskakujące efekty, a przy tym są w pełni bezpieczne.

Czym zajmuje się chirurgia plastyczna?

Chirurgia plastyczna to dział medycyny zajmujący się wykonywaniem zabiegów w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Możemy podzielić ja na chirurgię rekonstrukcyjną oraz chirurgię estetyczną. Chirurgia plastyczna rekonstrukcyjna to dziedzina, która zajmuje się między innymi leczeniem wad wrodzonych i nabytych, leczeniem oparzeń oraz blizn po oparzeniach. Z kolei chirurgia estetyczna pomaga osobom, które chcą pozbyć się niedoskonałości nabytych podczas wypadków, chorób, czy ciąży. Korekcji poddają się także osoby zmagające się z niedoskonałościami wrodzonymi na przykład z rozszczepem wargi.

Głównym celem zabiegów z dziedziny chirurgii plastycznej jest szeroko pojęta naprawa niedoskonałości ciała. Na zabiegi decydują się głównie osoby z defektami urody oraz osoby, u których oznaki starzenia są już na tyle zaawansowane, że nieinwazyjne i mało inwazyjne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są już niewystarczające.

Jakie są rodzaje zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej?

Chirurgię plastyczną możemy podzielić na dwie części – chirurgię plastyczną twarzy oraz ciała. W chirurgii plastycznej twarzy należy wyróżnić między innymi zabieg korekcji nosa. Korekcji może zostać poddany cały nos lub poszczególne jego części – część chrzęstna, część kostna oraz przegroda nosowa. Kolejnym ważnym podpunktem jest chirurgia uszu, w której wyróżniamy zabiegi:
– plastyki zwiniętych uszu,
– zmniejszenia uszu,
– korekcji odstających uszu,
– rekonstrukcji małżowiny usznej.

Bardzo częstym zabiegiem, na który decydują się Pacjenci, jest również plastyka powiek górnych i dolnych. Ponadto w dziale chirurgii plastycznej twarzy nie możemy pominąć zabiegów związanych z liftingiem czoła, szyi, skroni, liftingiem całej twarzy, bądź zabiegów polegających na podniesieniu brwi. Operacje wykonywane są także w obrębie brody, wyróżniamy tutaj między innymi liposukcje podbródka oraz resekcje bródki.

Zabiegi z dziedziny chirurgii plastycznej ciała są bardzo częstym wyborem Pacjentów zgłaszających się do gabinetu. W tej dziedzinie możemy wyróżnić między innymi plastykę ramion, ud, brzucha i podbrzusza.

W chirurgii plastycznej ciała warto wyróżnić także liposukcję (odsysanie tłuszczu), którą wykonuje się w obrębie kolan, ramion, łydek, bioder, pośladków, pach oraz brzucha.

Innymi zabiegami, którymi zajmuje się ten dział medycyny, są także:
– zabieg na ginekomastię,
– lifting dłoni,
– zabieg na przepuklinę,
– przeszczep tkanki tłuszczowej,
– implanty łydek.

Nie możemy też zapomnieć o chirurgii plastycznej piersi. Najbardziej znanym i popularnym zabiegiem jest oczywiście powiększenie piersi implantami lub tkanką tłuszczową. Innymi operacjami w tym obrębie ciała są między innymi zmniejszenie piersi, rekonstrukcja piersi, czy ich amputacje.

Coco Chanel mówiła, że „piękno zaczyna się w momencie, gdy zdecydujesz się być sobą”. Dlatego warto przełamać strach i zdecydować się na zabieg, który w pełni pozwoli cieszyć się z bycia sobą — na własnych zasadach.

Zabiegi chirurgii plastycznej w Krakowie – gabinet Dermedika zaprasza!

Dni dobrych cen!

W naszym gabinecie każdego dnia wykonujemy określone zabiegi w promocyjnej cenie.
1

Poniedziałki

Terapia LED twarz + szyja: 160 zł

Oczyszczanie wodorowe twarz: 250 zł

Mezoterapia skóry głowy Dermaheal HL: 320 zł

Mikrodermabrazja z kwasem twarz i maską: 220 zł

Zaffiro termolifting twarz: 850 zł

2

Wtorki

Biorepeel twarz: 250 zł

Hifu Ultralift 3D twarz: 2300 zł

Egzosomy ASCE+ + Dermapen twarz: 1300 zł

Mezoterapia igłowa Fusion okolicy oczu: 230 zł

Fotodepilacja IPL uda/łydki: 160 zł

3

Środy

Peptidial HX - stymulator tkankowy twarz: 650 zł

Hifu Ultralift 3D brzuch: 1800 zł

Karboksyterapia 2 partie ciała: 180 zł

Waterpeeling twarz: 230 zł

RetiX C Sun Glow: 260 zł

4

Czwartki

Radiofrekwencja mikroigłowa twarz + szyja + dekolt: 2000 zł

Dr Cyj - peptydowa terapia włosów: 650 zł

Infuzja tlenowa + Oksybrazja: 240 zł

Mezoterapia Neuvia Hydro Deluxe: 750 zł

Redukcja rumienia IPL twarz: 220 zł

5

Piątki

Radiofrekwencja mikroigłowa ramiona lub brzuch: 1000 zł

Dermapen z kwasem hialuronowym, twarz: 350 zł

Mezoterarpia igłowa Fusion twarz: 360 zł

Global Eyecon - okolica oka: 240 zł

Laserowy peeling węglowy twarz: 230 zł

Korzystaj z promocyjnych ofert w naszym salonie. Każdego dnia oszczędzasz pieniądze z salonem Dermedika!

Nasz adres:

Gabinet Kosmetyczny i Medycyny Estetycznej DERMEDIKA

ul. Krowoderskich Zuchów 16 LU6
31 - 272 Kraków

tel. 12-626-22-77,
tel. kom. 795-462-071

gabinet@dermedika.pl

Zapraszamy
Pon - Pt: 10:00 - 20:00
Sobota: wg zapisów

Znajdź nas na:

Facebook    Twitter    Instagram
(C) Copyright 2023. Dermedika.pl. Kopiowanie zabronione.
Zadzwoń od nas:
12 626-22-77
795-462-071