ul. Krowoderskich Zuchów 16, 31-272 Kraków
12 626-22-77 lub 795-462-071
gabinet@dermedika.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > USTA – powiększanie, modelowanie

Umów się na wizytę

Finansowanie leczenia

USTA – powiększanie, modelowanie

Zabieg dla kobietZabieg dla mężczyzn

Powiększanie ust to jeden z najpopularniejszych i najczęściej wykonywanych na świecie zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Modelowanie ust można przeprowadzić u każdego pacjenta, bez względu na wiek czy płeć. Celem jest uzyskanie zmysłowych ust i dzięki temu znaczna poprawa atrakcyjności twarzy. Pełne usta to jeden z elementów naszego wyglądu który przyciąga uwagę płci przeciwnej.

Zabieg powiększania ust jest w pełni bezpieczny.

Powiększanie ust w gabinecie Dermedika

Zabieg powiększania ust jest mało inwazyjny, polega na precyzyjnym wstrzykiwaniu preparatów kwasu hialuronowego w określone obszary na twarzy.

Celem zabiegu powiększania i modelowania ust może być:

 • poprawa proporcji pomiędzy górną i dolną wargą;
 • przywrócenie ustom dawnej objętości;
 • wymodelowanie konturu ust;
 • wypełnienie drobnych zmarszczek wokół ust;
 • zwiększenie pełności warg.

Kwas hialuronowy nie tylko wypełnia wargi, ale także doskonale je nawilża i odmładza. To składnik, który występuje naturalnie w organizmie ludzkim, gdzie odpowiada między innymi za utrzymanie nawodnienia skóry oraz zabezpieczenie stawów przed tarciem.

Powiększanie ust — wskazania do wykonania zabiegu

Powiększanie ust to zabieg polecany dla każdego, komu zależy na poprawie wyglądu ust i co za tym idzie, poprawie atrakcyjności twarzy.
Z wiekiem w naszym organizmie zmniejsza się stężenie kwasu hialuronowego, co prowadzi do utraty elastyczności i jędrności skóry oraz pojawienia się zmarszczek. Negatywny wpływ na wygląd twarzy mają także takie czynniki, takie jak: ekspozycja na promieniowanie UV, brak regularnej pielęgnacji skóry, palenie papierosów oraz złe nawyki żywieniowe. Procesów starzenia nie da się zatrzymać, ale można przeciwdziałać ich konsekwencjom i dłużej zachować młody i atrakcyjny wygląd, właśnie poprzez zabiegi z kwasem hialuronowym.

W Gabinecie Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Dermedika polecamy zabieg powiększania ust zarówno kobietom, jak i mężczyznom.

Z dobroczynnych właściwości preparatów kwasu hialuronowego mogą skorzystać osoby, które mają:

 • opadające kąciki ust;
 • wady zgryzu (z pomocą zabiegu modelowania ust możliwe jest zamaskowanie niektórych asymetrii oraz tzw. uśmiechów dziąsłowych);
 • wiotkie, suche i pozbawione jędrności usta;
 • zbyt małe lub zbyt wąskie usta;
 • zmarszczki palacza.

Przed wykonaniem zabiegu powiększania ust wskazana jest konsultacja z lekarzem. Konieczne jest bowiem poznanie oczekiwań pacjenta i dobranie odpowiedniego rodzaju preparatu, tak by uzyskać efekt w postaci pełnych, nawilżonych i naturalnie odmłodzonych ust.

Przebieg zabiegu powiększania ust

W Gabinecie Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Dermedika zabiegi powiększania i modelowania ust wykonują eksperci z wieloletnim doświadczeniem:

 • dr Łukasz Ordynowski – absolwent Collegium Medicum UJ, specjalista Radiologii i Diagnostyki Obrazowej oraz medycyny estetycznej, szkoleniowiec z ramienia Laboratorium Lea Futur, dystrybutora kwasu hialuronowego marki StylAge.
 • dr Filip Reś – absolwent Collegium Medicum UJ, specjalista chirurgii ogólnej, chirurgii naczyniowej oraz medycyny estetycznej.

W Gabinecie Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Dermedika każdorazowo przed zabiegiem powiększania ust z pacjentem przeprowadzany jest wywiad lekarski. Modelowanie ust jest przeprowadzanie dopiero po upewnieniu się, że nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań zdrowotnych.

Przygotowania do zabiegu powiększania ust obejmują zastosowanie znieczulenia miejscowego w postaci specjalnego żelu lub zastrzyku. Następnie specjalista przystępuje do wstrzyknięcia przy pomocy cieniuteńkiej igiełki kwasu hialuronowego w określone obszary ust. Cała procedura trwa około 30 minut i jest bezbolesna. Ilość wstrzykiwanego kwasu hialuronowego może być dostosowywana w trakcie zabiegu, pacjent śledzi cały proces modelowania warg i może oceniać jego efekty na bieżąco.

Zalecenia po powiększeniu ust

Po zabiegu powiększania ust wargi mogą być lekko opuchnięte, może pojawić się również delikatny siniak lub zaczerwienienie. Zmiany te mają charakter krótkotrwały i, jeśli pacjent stosuje się do zaleceń po powiększeniu ust, ustępują samoistnie po około 2-3 dniach od wykonania zabiegu.
Zalecenia po powiększeniu ust obejmują:

 • do kilku godzin po wykonanym zabiegu: unikanie nadmiernych odkształceń mimicznych, rezygnacja z makijażu ust;
 • do kilku dni po wykonanym zabiegu: unikanie dotykania miejsc na ustach, w które był wstrzykiwany kwas hialuronowy, unikanie ekstremalnych temperatur (zbyt gorące kąpiele, sauna, solarium, zbyt zimne powietrze), powstrzymanie się od spożywania alkoholu oraz stosowania leków, które mogą wpływać na krzepliwość krwi.

Efekty zabiegu powiększania ust

Efekty powiększania ust z użyciem kwasu hialuronowego są widoczne od razu po wykonaniu zabiegu. Należą do nich:

 • poprawa kolorytu ust;
 • poprawa kształtu ust;
 • redukcja skutków starzenia się ust (odmłodzenie i nawilżenie warg, poprawa elastyczności ust, redukcja zmarszczek);
 • redukcja opadających kącików ust;
 • wyraźnie zwiększona objętość ust.

Jak często powtarzać powiększanie ust? Efekty zabiegu są długotrwałe i utrzymują się przez około 7-9 miesięcy. Wiele jednak zależy od tego, czy pacjent stosuje się do zaleceń pozabiegowych. Istotny wpływ na trwałość efektów powiększania ust mają także czynniki, takie jak: wiek, rodzaj użytego preparatu, stan i kondycja skóry czy styl życia.

efekty zabiegu powiększania i modelowania ust - zdjęcie 01efekty zabiegu powiększania i modelowania ust - zdjęcie 02efekty zabiegu powiększania i modelowania ust - zdjęcie 03efekty zabiegu powiększania i modelowania ust - zdjęcie 04efekty zabiegu powiększania i modelowania ust - zdjęcie 05efekty zabiegu powiększania i modelowania ust - zdjęcie 06efekty zabiegu powiększania i modelowania ust - zdjęcie 07efekty zabiegu powiększania i modelowania ust - zdjęcie 08efekty zabiegu powiększania i modelowania ust - zdjęcie 09efekty zabiegu powiększania i modelowania ust - zdjęcie 10efekty zabiegu powiększania i modelowania ust - zdjęcie 11efekty zabiegu powiększania i modelowania ust - zdjęcie 12efekty zabiegu powiększania i modelowania ust - zdjęcie 13efekty zabiegu powiększania i modelowania ust - zdjęcie 14efekty zabiegu powiększania i modelowania ust - zdjęcie 15efekty zabiegu powiększania i modelowania ust - zdjęcie 16efekty zabiegu powiększania i modelowania ust - zdjęcie 17efekty zabiegu powiększania i modelowania ust - zdjęcie 18efekty zabiegu powiększania i modelowania ust - zdjęcie 19efekty zabiegu powiększania i modelowania ust - zdjęcie 20efekty zabiegu powiększania i modelowania ust - zdjęcie 21efekty zabiegu powiększania i modelowania ust - zdjęcie 22efekty zabiegu powiększania i modelowania ust - zdjęcie 23efekty zabiegu powiększania i modelowania ust - zdjęcie 24efekty zabiegu powiększania i modelowania ust - zdjęcie 25efekty zabiegu powiększania i modelowania ust - zdjęcie 26efekty zabiegu powiększania i modelowania ust - zdjęcie 27efekty zabiegu powiększania i modelowania ust - zdjęcie 28efekty zabiegu powiększania i modelowania ust - zdjęcie 29efekty zabiegu powiększania i modelowania ust - zdjęcie 30efekty zabiegu powiększania i modelowania ust - zdjęcie 31efekty zabiegu powiększania i modelowania ust - zdjęcie 32efekty zabiegu powiększania i modelowania ust - zdjęcie 33efekty zabiegu powiększania i modelowania ust - zdjęcie 34

efekty zabiegu powiększania i modelowania ust - zdjęcie 35efekty zabiegu powiększania i modelowania ust - zdjęcie 36efekty zabiegu powiększania i modelowania ust - zdjęcie 37

Powyższe zabiegi powiększania i modelowania ust wykonane zostały przez dr Łukasza Ordynowskiego preparatami StylAge

Powiększanie ust — przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Pomimo że kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem i bardzo bezpiecznym wypełniaczem, niektóre osoby mogą mieć medyczne przeciwwskazania do wykonywania tego typu zabiegów. Z tego powodu kwalifikacji do zabiegu dokonuje lekarz po przeprowadzeniu dokładnej oceny stanu zdrowia pacjenta.

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu powiększania ust może być:

 • alergia na kwas hialuronowy lub inne składniki preparatów wykorzystywanych do wypełniania ust;
 • choroby autoimmunologiczne (np. toczeń rumieniowaty układowy);
 • choroby nowotworowe;
 • niedawno przebyte operacje w okolicy ust;
 • skłonność do tworzenia się blizn przerostowych (keloidów);
 • stany zapalne skóry oraz infekcje (np. aktywna opryszczka);
 • stosowanie leków, które mogą wpływać na krzepliwość krwi;
 • zakrzepica;
 • zaburzenia krzepnięcia krwi.

Przeciwwskazaniem do zabiegu powiększania ust są także: ciąża oraz karmienie piersią. Wynika to z ograniczonej wiedzy naukowej na temat wpływu substancji wypełniającej na rozwijające się dziecko.

Cena zabiegu

Cena zabiegu powiększania ust (wstrzyknięcie 1 ml kwasu hialuronowego) w Gabinecie Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Dermedika wynosi około 1100-1300 złotych. Ostateczny koszt jest zależny od oczekiwań pacjenta oraz gęstości dobranego preparatu.

Opinie na temat zabiegu powiększania ust w Gabinecie Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Dermedika

Zabiegi powiększania ust wykonywane w Gabinecie Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Dermedika cieszą się bardzo dobrymi opiniami.

Oto niektóre z wypowiedzi naszych zadowolonych klientów:
– „Serdecznie polecam dr Ordynowskiego, zabieg powiększenia ust przeprowadzony bardzo profesjonalnie, miła i spokojna atmosfera, świetne podejście do pacjenta. Efekt zachwycający i mega naturalny” (p. Katarzyna)
– „Serdecznie polecam! Zabieg wykonany perfekcyjnie. Pan Doktor jest godny zaufania i polecenia. Dziękuję” (p. Edyta)
– „Wyjątkowe i bardzo profesjonalne podejście do pacjenta, jestem bardzo zadowolona z efektu zabiegu, na pewno wrócę na kolejne zabiegi” (p. Ewa)
– „Jestem absolutnie zachwycony każdym zabiegiem, na jakim byłem u doktora Łukasza. Nie mam słów, aby dziękować za efekty” (p. Daniel)

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą zabiegów realizowanych w Gabinecie Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Dermedika. Działamy zgodnie z dewizą „Piękniejsza z dnia na dzień…”. Oferujemy szeroki wybór bezpiecznych i profesjonalnych zabiegów kosmetycznych oraz z zakresu medycyny estetycznej, zajmujemy się także diagnostyką i leczeniem chorób żył. Zapewniamy najwyższą jakość usług oraz pełne dopasowanie do indywidualnych potrzeb.

Jeśli interesuje Cię powiększanie ust w Krakowie – gabinet Dermedika zaprasza do zarezerwowania wizyty!

Dni dobrych cen!

W naszym gabinecie każdego dnia wykonujemy określone zabiegi w promocyjnej cenie.
1

Poniedziałki

Terapia LED twarz + szyja: 160 zł

Oczyszczanie wodorowe twarz: 250 zł

Mezoterapia skóry głowy Dermaheal HL: 320 zł

Mikrodermabrazja z kwasem twarz i maską: 220 zł

Zaffiro termolifting twarz: 850 zł

2

Wtorki

Biorepeel twarz: 250 zł

Hifu Ultralift 3D twarz: 2300 zł

Egzosomy ASCE+ + Dermapen twarz: 1300 zł

Mezoterapia igłowa Fusion okolicy oczu: 230 zł

Fotodepilacja pachy: 150 zł

3

Środy

Peptidial HX - stymulator tkankowy twarz: 650 zł

Hifu Ultralift 3D brzuch: 1800 zł

Karboksyterapia 2 partie ciała: 180 zł

Waterpeeling twarz: 230 zł

RetiX C Sun Glow: 260 zł

4

Czwartki

Radiofrekwencja mikroigłowa twarz + szyja + dekolt: 2000 zł

Dr Cyj - peptydowa terapia włosów: 650 zł

Infuzja tlenowa + Oksybrazja: 240 zł

Mezoterapia Neuvia Hydro Deluxe: 750 zł

Terapia enzymatyczna SKIN BALANCE: 270 zł

5

Piątki

Radiofrekwencja mikroigłowa ramiona lub brzuch: 1000 zł

Dermapen z kwasem hialuronowym, twarz: 350 zł

Mezoterarpia igłowa Fusion twarz: 360 zł

Global Eyecon - okolica oka: 240 zł

Laserowy peeling węglowy twarz: 230 zł

Korzystaj z promocyjnych ofert w naszym salonie. Każdego dnia oszczędzasz pieniądze z salonem Dermedika!

Nasz adres:

Gabinet Kosmetyczny i Medycyny Estetycznej DERMEDIKA

ul. Krowoderskich Zuchów 16 LU6
31 - 272 Kraków

tel. 12-626-22-77,
tel. kom. 795-462-071

gabinet@dermedika.pl

Zapraszamy
Pon - Pt: 10:00 - 20:00
Sobota: wg zapisów

Znajdź nas na:

Facebook    Twitter    Instagram
(C) Copyright 2023. Dermedika.pl. Kopiowanie zabronione.
Zadzwoń od nas:
12 626-22-77
795-462-071