ul. Krowoderskich Zuchów 16, 31-272 Kraków
12 626-22-77 lub 795-462-071
gabinet@dermedika.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > SCULPTRA – kwas polimlekowy

Umów się na wizytę

Finansowanie leczenia

SCULPTRA – kwas polimlekowy

Zabieg dla kobietZabieg dla mężczyzn

Stopniowe, długotrwałe, naturalne odmłodzenie. Pierwsze rezultaty zabiegu stają się zauważalne po kilku tygodniach.

Co to jest Sculptra

Sculptra™ to najbardziej efektywny, znany w medycynie estetycznej preparat stymulujący produkcję kolagenu. Jest biokompatybilny i biodegradowalny. Preparat ten należy do stymulatorów tkankowych, pobudzających skórę do odbudowy.

Jego główny składnik to kwas L-polimlekowy, który jest substancją naturalnie występującą w organizmie. Polimer ten jest powszechnie stosowany w medycynie od ponad 30 lat.

Działanie kwasu polimlekowego polega na stymulacji produkcji kolagenu a tym samym naturalnej regeneracji i odbudowie objętości tkanek, liftingu i tworzeniu naturalnego rusztowania. W efekcie widocznie poprawia jakość skóry, przywraca utraconą objętość i unosi opadające partie twarzy. Preparat przywraca młodzieńczy kształt policzkom, wypełnia fałdy nosowo-wargowe, zaaplikowany w okolice tzw. „chomików” lub opadającego podbródka sprawia, że zwiotczałe obszary zostają wypełnione, a skóra naciągnięta. Efekt ostateczny uzyskujemy dzięki odbudowaniu struktur kolagenowych w skórze pacjenta, a nie dzięki wypełnieniu.

Zalety metody

Sculptra to metoda dyskretna, której efekty pojawiają się stopniowo. Pobudzając organizm do samodzielnej produkcji kolagenu, Sculptra stopniowo ale skutecznie i w zauważalny sposób przywraca napięcie skóry, wygładza ją i ujędrnia. W wyniku tego zmiany na twarzy będące efektem podania preparatu odbierane są przez otoczenie jako naturalny efekt wypoczętej i korzystnie wyglądającej twarzy a nie są kojarzone z zabiegiem.  Rezultaty kuracji pojawiają się sukcesywnie po każdym z serii zabiegów, powodując długotrwałe ujędrnienie skóry.

Sculptra a  wypełniacze

W odróżnieniu od innych zabiegów, wykorzystujących wypełniacze do czasowej korekcji niedoskonałości, Sculptra stymuluje skórę do samodzielnej produkcji kolagenu, co pozwala uzyskać stopniowo zauważalny i w pełni naturalny efekt poprawy stanu skóry i odmłodzenia twarzy. W odróżnieniu od innych metod, uzyskany efekt utrzymuje się znacznie dłużej – nawet do 2-3 lat.

Wskazania do zabiegu

Preparat Sculptra może być stosowany do powiększania objętości okolic skóry (wolumetria), szczególnie do korekcji zagłębień skóry, bruzd, zmarszczek, fałdów skórnych, blizn, poprawy wyglądu okolicy wokół oczu oraz przy objawach starzenia się skóry. Może być również stosowany do korekcji znacznych braków objętości skóry w przypadku zaniku tkanki tłuszczowej (lipoatrofii).

Reasumując Sculptra służy bardziej do kompleksowego usuwania objawów starzenia się skóry, takich jak wiotkość, ubytki tkanki podskórnej i związane z tym zagłębienia itp. niż do usuwania pojedynczych zmarszczek.

Kompleksowa korekcja zmarszczek:

 • Bruzdy nosowo-wargowe,
 • Zmarszczki palacza,
 • Opadnięte kąciki ust,
 • „dolina łez”

Odbudowa objętości:

 • Zapadnięte policzki, skronia
 • Korekcja owalu twarzy,
 • Utrata jędrności skóry
 • Ubytki okolicy oczodołu.
 • Odmładzanie dłoni

Leczenie lipoatrofii – miejscowego lub ogólnego zaniku tkanki tłuszczowej

Przebieg zabiegu

Preparat Sculptra™ może być podany wyłącznie przez wykwalifikowanego lekarza. Terapia poprzedzona jest konsultacją lekarską, w czasie której lekarz kwalifikuje do zabiegu, określa, gdzie należy podać preparat oraz ustala plan terapii.

Sculptra® to zawiesina mikrocząsteczek kwasu L-polimlekowego w sterylnej wodzie do wstrzyknięć. Preparat wprowadzany jest podskórnie lub głęboko śródskórnie w obszarach, w których stwierdzono zanik podściółki tłuszczowej i utratę objętości.

Nakłucia wykonywane są bardzo cienkimi igłami, które prawie nie zostawiają śladów w miejscu wkłucia i są niemal bezbolesne. Jednak dla większego komfortu pacjenta, na ok. 30 minut przed zabiegiem można znieczulić twarz preparatem znieczulającym.  Po zakończonym zabiegu, lekarz masuje twarz w miejscach podania preparatu w celu jego odpowiedniego rozprowadzenia.

Zabieg trwa ok. 30-60 minut.

Wskazania pozabiegowe

Po zabiegu należy regularnie masować twarz, nawet ok. 5 x dziennie przez okres 2 tygodni. Lekarz indywidualnie wskaże miejsca masażu i określi jego częstotliwość.

Przez kilka dni po zabiegu należy unikać ekspozycji na słońce i inne źródła promieniowania UV, całościowej krioterapii oraz nie należy korzystać z sauny i solarium.

Jak działa Sculptra

Po podaniu preparatu uzyskujemy wypełnienie zmarszczek związane z ilością wstrzykniętego preparatu. Po kilku dniach zawarta w preparacie woda zostaje wchłonięta, co prowadzi do przejściowego cofnięcia się efektu korekcji (zmarszczki stają się widoczne). To naturalny etap, po którym następuje odbudowa. Cząsteczki kwasu polimlekowego stymulują proces syntezy kolagenu w naturalny sposób odbudowując i liftingując skórę. Pełny rezultat widoczny jest po kilku tygodniach od pierwszego zabiegu.

Ile zabiegów należy wykonać i w jakich odstępach czasowych

Ilość zabiegów uzależniona jest od indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań. Zazwyczaj pełna korekcja wymaga wykonania 2-4 zabiegów w odstępie ok. 6 tygodni, ale zdarza się, że dobry rezultat daje jednorazowy zabieg.

Pierwsze rezultaty, wyglądające bardzo naturalnie stają się zauważalne po kilku tygodniach. Po upływie 4-6 tygodni od pierwszego zabiegu należy ocenić stan skóry pacjenta i zdecydować, czy konieczna jest dodatkowa korekcja.

Trwałość efektów to kwestia indywidualna, która zależy od stopnia zaawansowania procesu starzenia, predyspozycji genetycznych i trybu życia.  W wielu przypadkach dobre efekty utrzymują się nawet do 25 miesięcy.

Jak długo utrzymuje się efekt korekcji

Sculptra daje najtrwalsze efekty spośród wszystkich zabiegów medycyny estetycznej. W badaniu klinicznym stwierdzono, że przyrost grubości skóry mierzony od stanu wyjściowego utrzymuje się nawet 2 – 3 lata.

Działania niepożądane

Działania niepożądane towarzyszące zabiegom z użyciem preparatu Sculptra są zwykle bardzo nieznaczne i krótkotrwałe. Może się pojawić zaczerwienienie, niewielkie zasinienie, niewielkie wybrzuszenia, uczucie nadwrażliwości na dotyk, ból lub obrzęk. Ustępują one zazwyczaj do 2-3 dni po zabiegu.
Dodatkowo, pod skórą w obszarze poddanym kuracji mogą się tworzyć wyczuwalne, lecz niewidoczne na powierzchni mikroskopijne grudki, które z czasem samoczynnie zanikają.  Gwarancją bezpieczeństwa preparatu jest jego resorpcja (preparat jest wchłaniany przez organizm nie powodując skutków ubocznych).

Przeciwwskazania

 • Ciąża i okres laktacji
 • Czynna infekcja skóry
 • Choroby autoimmunizacyjne
 • Skłonność do przerostu blizn i tworzenia bliznowców
 • Przyjmowanie leków (przeciwkrzepliwych, niesteroidowych przeciwzapalnych)

Cennik zabiegu

1 ampułka – od 1800 zł

Dni dobrych cen!

W naszym gabinecie każdego dnia wykonujemy określone zabiegi w promocyjnej cenie.
1

Poniedziałki

Terapia LED twarz + szyja: 160 zł

Oczyszczanie wodorowe twarz: 250 zł

Mezoterapia skóry głowy Dermaheal HL: 320 zł

Mikrodermabrazja z kwasem twarz i maską: 220 zł

Zaffiro termolifting twarz: 850 zł

2

Wtorki

Biorepeel twarz: 250 zł

Hifu Ultralift 3D twarz: 2300 zł

Egzosomy ASCE+ + Dermapen twarz: 1300 zł

Mezoterapia igłowa Fusion okolicy oczu: 230 zł

Fotodepilacja pachy: 150 zł

3

Środy

Peptidial HX - stymulator tkankowy twarz: 650 zł

Hifu Ultralift 3D brzuch: 1800 zł

Karboksyterapia 2 partie ciała: 180 zł

Waterpeeling twarz: 230 zł

RetiX C Sun Glow: 260 zł

4

Czwartki

Radiofrekwencja mikroigłowa twarz + szyja + dekolt: 2000 zł

Dr Cyj - peptydowa terapia włosów: 650 zł

Infuzja tlenowa + Oksybrazja: 240 zł

Mezoterapia Neuvia Hydro Deluxe: 750 zł

Terapia enzymatyczna SKIN BALANCE: 270 zł

5

Piątki

Radiofrekwencja mikroigłowa ramiona lub brzuch: 1000 zł

Dermapen z kwasem hialuronowym, twarz: 350 zł

Mezoterarpia igłowa Fusion twarz: 360 zł

Global Eyecon - okolica oka: 240 zł

Laserowy peeling węglowy twarz: 230 zł

Korzystaj z promocyjnych ofert w naszym salonie. Każdego dnia oszczędzasz pieniądze z salonem Dermedika!

Nasz adres:

Gabinet Kosmetyczny i Medycyny Estetycznej DERMEDIKA

ul. Krowoderskich Zuchów 16 LU6
31 - 272 Kraków

tel. 12-626-22-77,
tel. kom. 795-462-071

gabinet@dermedika.pl

Zapraszamy
Pon - Pt: 10:00 - 20:00
Sobota: wg zapisów

Znajdź nas na:

Facebook    Twitter    Instagram
(C) Copyright 2023. Dermedika.pl. Kopiowanie zabronione.
Zadzwoń od nas:
12 626-22-77
795-462-071