ul. Krowoderskich Zuchów 16, 31-272 Kraków
12 626-22-77 lub 795-462-071
gabinet@dermedika.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Blog > Jak pozbyć się rozstępów? Najskuteczniejsze zabiegi na rozstępy

Jak pozbyć się rozstępów? Najskuteczniejsze zabiegi na rozstępy

kobieta zdjęcie

Rozstępy potrafią być prawdziwą zmorą i źródłem kompleksów u osób w różnym wieku, powodując niską samoocenę i problemy z samoakceptacją swojego ciała. Chociaż w sprzedaży można znaleźć wiele różnych preparatów na walkę z rozstępami, rzadko kiedy umożliwiają one osiągnięcie zadowalających rezultatów. Z pomocą przychodzi jednak medycyna estetyczna i szereg innowacyjnych zabiegów, dzięki którym możesz odzyskać perfekcyjną sylwetkę i dodatkowo wymodelować ją zgodnie ze swoimi oczekiwaniami.

Czym są rozstępy?

Rozstępy to nieestetyczne, pręgowane zmiany na skórze, które mogą pojawiać się w różnym wieku i z wielu powodów zarówno na brzuchu, ramionach, udach, piersiach, ramionach, jak i na innych obszarach ciałach. Struktury te powstają w wyniku rozciągnięcia skóry poprzez szybkie przybieranie na wadze lub zmianę sylwetki podczas dojrzewania, ale też na skutek zmian hormonalnych w ciąży. Rozstępy mogą też wystąpić w wyniku przyrostu masy mięśniowej.

W związku z intensywnymi zmianami w skórze komórki nie nadążają z produkcją wystarczającej ilości kolagenu, przez co skóra ulega osłabieniu i dochodzi do pojawiania się rozstępów. Zjawisko to może pojawić się zarówno u osób nastoletnich, dojrzałych, jak i starszych. Początkowo rozstępy przypominają czerwone, rozgałęzione pęknięcia. Towarzyszy im uczucie napięcia, swędzenia oraz pieczenia. Aby pozbyć się zaawansowanych zmian, warto zastosować szeroki wachlarz dostępnych zabiegów z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej.

Usuwanie rozstępów za pomocą specjalnych zabiegów kosmetycznych

Rozstępy są charakterystycznymi strukturami. Aby się ich skutecznie pozbyć, opracowane zostały specjalne, zaawansowane preparaty i zabiegi kosmetyczne, za pomocą których możliwe jest zminimalizowanie problemu, a także pozbycie się go w sposób trwały, jeżeli dodatkowo zastosowane zostaną działania z zakresu medycyny estetycznej.

Wśród popularnych i chętnie wybieranych zabiegów na rozstępy stosuje się m.in. peeling chemiczny. Zabieg polega na nakładaniu na zmiany z rozstępami specjalnej mieszaniny kwasu octowego wraz z innymi substancjami specjalnie dobranymi do indywidualnych potrzeb danego pacjenta. Może to być np. kwas trójchlorooctowy, glikolowy czy retinol. Związki te idealnie złuszczają martwy naskórek, pobudzają produkcję elastyny i niezbędnego w leczeniu rozstępów w skórze kolagenu.

Doskonałym sposobem na walkę z rozstępami jest także mezoterapia mikroigłowa DermaPen. Tego typu zabiegi odbywają się z wykorzystaniem specjalistycznych głowic wyposażonych w mikroigiełki nakłuwające skórę, które pobudzają ją do produkcji kolagenu i elastyny. Jednocześnie też możliwe jest dostarczanie skórze substancji nawilżających, odżywczych i dopasowanych do indywidualnych potrzeb. Podczas mezoterapii warto zastosować skoncentrowane preparaty na bazie wąkroty azjatyckiej, kwasu hialuronowego bądź krzemionki organicznej. Świetne rezultaty w kompleksowej odbudowie i regeneracji tkanek daje terapia estGen połączona z mikronakłuciami. W składzie preparatów estGen znajdują się izolowane proteiny, takie jak: czynniki wzrostu, białka immunomodulacyjne, substancje bakteriostatyczne, jak również enzymy, poliamidy, pochodne kwasów nukleinowych i aminokwasów oraz unikalny zestaw witamin i związków mineralnych.

Dodatkowo można wykonać zabieg mezoterapii igłowej stosując stymulatory takie jak Linerase atelokolagen, Karisma, Sunekos czy Nucleofill, które zadbają o jędrność, elastyczność i dostarczą skórze najlepszej jakości kolagenu.

Korzystnym uzupełnieniem pielęgnacji może być również mikrodermabrazja polegająca na złuszczaniu martwego naskórka przy wykorzystaniu urządzenia ścierającego wyposażonego w drobinki diamentu. Zabieg pozwala doskonale oczyścić skórę i przygotować ją do innych działań. Jest też całkowicie bezbolesny.

Karboksyterapia i osocze bogatopłytkowe w walce z rozstępami

Karboksyterapia to zabieg, który świetnie sprawdza się zwłaszcza na stosunkowo świeże rozstępy, a także blizny. To terapia polegająca na podaniu do skóry właściwej medycznego dwutlenku węgla, który przyspiesza transport substancji odżywczych oraz mikrokrążenie w tkankach. W efekcie pojawia się zamierzony stan zapalny, co pobudza procesy regeneracyjne i odbudowę włókien kolagenowych, a docelowo redukcję rozstępów i wygładzenie skóry. Zabieg karboksyterapii można połączyć z mezoterapią igłową w celu zmaksymalizowania efektów.

Bardzo popularnym zabiegiem mającym na celu redukcję rozstępów z wykorzystaniem preparatu z własnej krwi pacjenta jest ostrzyknięcie zmian skórnych osoczem bogatopłytkowym. Rozstępy stają się widocznie jaśniejsze i mniejsze, a skóra zregenerowana. Zabieg jest też bezpieczny i wyeliminowane zostaje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych, ponieważ materiał biologiczny jest zgodny z organizmem pacjenta. Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego zapobiega też powstawaniu nowych rozstępów.

Laser frakcyjny a rozstępy – czy to dobry wybór?

Jedną z najskuteczniejszych i najbardziej innowacyjnych metod na pozbycie się nawet bardzo dużych i rozległych rozstępów jest laser frakcyjny. Działanie tego urządzenia polega na emitowaniu na dany obszar tysiąca mikrostrumieni o bardzo wysokiej energii wnikających w skórę na głębokość do 2 mm. Z miejsc poddanych zabiegowi odparowywana jest tkanka, a w jej miejscu pojawiają się niewielkie otwory otoczone zdrowymi komórkami. Na tych obszarach dochodzi do intensywnych procesów regeneracyjnych.

Terapia z wykorzystaniem lasera frakcyjnego wymaga przeprowadzenia serii zabiegów. Poszczególne parametry urządzenia dobierane są w zależności od indywidualnych potrzeb i charakteru zmian występujących u danego Pacjenta oraz miejsca, w którym znajdują się rozstępy.

Czym jest radiofrekwencja mikroigłowa i jak wykonanie zabiegu wpływa na rozstępy?

Radiofrekwencja mikroigłowa to doskonała alternatywa dla zabiegów, które działają jedynie powierzchniowo lub skupiają się wyłącznie na wygładzaniu rozstępów. To obecnie najskuteczniejsza metoda zwalczania tego typu zmian polegająca na nakłuwaniu skóry do 3,5 mm głębokości specjalną głowicą, która jednocześnie podgrzewa tkanki. W efekcie możliwe jest pozbycie się nie tylko stosunkowo świeżych, ale też utrwalonych rozstępów trudnych do usunięcia innymi metodami.

Radiofrekwencja mikroigłowa wywołuje w skórze stan zapalny, który utrzymuje się przez około miesiąc. Efekt zabiegu można natomiast dostrzec po upływie ok. dwóch do trzech miesięcy od wykonania działania. Ponadto radiofrekwencja mikroigłowa redukuje też blizny i ma działanie liftingujące.

Co zrobić, aby rozstępy nigdy nie wróciły?

Aby zlikwidować nieestetyczne rozstępy, warto skorzystać z porady specjalistów i dopasować odpowiednie zabiegi do rodzaju i poziomu zaawansowania zmian skórnych. Dobrze jest zastosować jednocześnie kilka rodzajów zabiegów i serii, które umożliwią osiągnięcie w ustalonym czasie zamierzonych efektów.

Jednak żeby utrzymać wymarzoną sylwetkę na dłużej, ważna jest odpowiednia codzienna pielęgnacja, właściwe dopasowanie terapii w postaci odpowiednich zabiegów, ale też prowadzenie zdrowego trybu życia i stosowanie zdrowej, zbilansowanej diety. Chociaż medycyna estetyczna i kosmetologia mogą dziś naprawdę wiele, nadal dla zachowania doskonałej figury i samopoczucia potrzebna jest aktywność fizyczna, zdrowe odżywianie i właściwe nawodnienie organizmu.

Nasz adres:

Gabinet Kosmetyczny i Medycyny Estetycznej DERMEDIKA

ul. Krowoderskich Zuchów 16 LU6
31 - 272 Kraków

tel. 12-626-22-77,
tel. kom. 795-462-071

gabinet@dermedika.pl

Zapraszamy
Pon - Pt: 10:00 - 20:00
Sobota: wg zapisów

Znajdź nas na:

Facebook    Twitter    Instagram
(C) Copyright 2023. Dermedika.pl. Kopiowanie zabronione.
Zadzwoń od nas:
12 626-22-77
795-462-071