ul. Krowoderskich Zuchów 16, 31-272 Kraków
12 626-22-77 lub 795-462-071
gabinet@dermedika.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Blog > Regeneracja i poprawa wyglądu skóry – sprawdzone i skuteczne zabiegi

Regeneracja i poprawa wyglądu skóry – sprawdzone i skuteczne zabiegi

twarz kobiety zabiegi

Każdy z nas marzy o pięknej, promiennej i zdrowo wyglądającej skórze twarzy. Niestety, stresujący tryb życia, przetworzona dieta, zanieczyszczenia powietrza, ekspozycja na słońce, a przede wszystkim upływ lat – to tylko niektóre czynniki, mające wpływ na zwiększenie produkcji wolnych rodników oraz przyspieszenie procesów starzenia. Współczesna kosmetologia oferuje całą gamę zabiegów, wspomagających walkę z tymi procesami.

Jak przebiega proces starzenia się skóry?

Proces utraty jędrności i nawilżenia cery to naturalny etap, przed którym nie da się uchronić. Jest ściśle związany ze stopniową utratą zdolności komórek skóry do odbudowy i odnawiania się. W efekcie prowadzi to do zmniejszania się ilości kolagenu oraz elastyny, odpowiadających za jej elastyczność i napięcie – po 30 roku życia tracimy około 1% kolagenu rocznie. Kolejnym zjawiskiem, odpowiadającym m.in. za utratę nawilżenia i sprężystości skóry jest degradacja kwasu hialuronowego – do 50 roku życia jego ilość spada nawet o połowę! Ponadto spada też aktywność komórek odpowiedzialnych za produkcję tych związków, a co za tym idzie, ich poziom można uzupełnić jedynie z zewnątrz. Z wiekiem słabnie także ukrwienie cery, co pogłębia problem zmęczonej, pozbawionej blasku i świeżości twarzy.

Jak zatrzymać procesy starzenia i poprawić regenerację skóry?

Dzisiejszy rynek medycyny estetycznej i kosmetologii proponuje szereg zabiegów, które w naturalny sposób pomagają spowolnić pojawianie się zmarszczek i utratę jędrności. Szczególnie skuteczne są tutaj interwencje, oparte na mikro nakłuciach, dostarczające w głąb skóry niezbędne substancje aktywne oraz pobudzające uszkodzone komórki naskórka do samodzielnej „naprawy”. Prowadzi to do zwiększenia ich aktywności, produkowania większej ilości związków antystarzeniowych i tworzenia nowych naczyń krwionośnych. Ponadto „uczą” skórę na nowo uruchamiać proces regeneracji i lepiej radzić sobie z oddziaływającymi na nią, szkodliwymi czynnikami. Wszystko to wpływa na dotlenienie skóry, poprawę wyglądu i kolorytu oraz redukcje zmarszczek.

Dokładnie takie rozwiązania proponujemy w Gabinecie Kosmetologii i Medycyny Estetycznej DERMEDIKA. Nasza profesjonalna kadra z przyjemnością pomoże trafnie zdiagnozować problem, dobrać najskuteczniejsze zabiegi oraz dokładnie wyjaśni, czego potrzebuje Twoja skóra i w jaki sposób ją pielęgnować.

Najskuteczniejsze zabiegi, wspomagające auto-naprawę skóry

Pierwszym zabiegiem, który wpływa na regenerację naskórka, jest mezoterapia igłowa. Skierowany jest do osób, którym zależy na szybkim i skutecznym działaniu odmładzającym. Zastosowanie nakłuć umożliwia ominięcie bariery naskórkowej i dostarczenie skórze koktajlu substancji leczniczych. Preparaty stosowane do mezoterapii składają się m.in. z kwasu hialuronowego, witamin i minerałów, aminokwasów,peptydów, koenzymów, polinukleotydów oraz indywidualnie dobranych preparatów złożonych, wykazujących szerokie spektrum działania. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. Efekty, jakich można się spodziewać to m.in. odżywienie, poprawa jędrności i nawilżenia skóry, redukcja przebarwień oraz likwidacja lub spłycenie zmarszczek.

Bardzo podobnym, równie skutecznym zabiegiem opartym na nakłuciach, jest Dermapen. W przeciwieństwie do tradycyjnej mezoterapii, wykonywanej własnoręcznie przez specjalistę przy użyciu igły i strzykawki, tutaj wykorzystuje się nowoczesne automatyczne urządzenie. Jest ono wyposażone w głowicę zawierającą kilkanaście bardzo cienkich igieł. Podczas pracy, wnikają one bardzo szybko w skórę, na niewielką głębokość, stymulując procesy regeneracji oraz wprowadzając w jej głąb indywidualnie dobraną mieszankę substancji odżywczych. Dermapen jest polecany każdej osobie, której zależy na zwalczeniu oznak starzenia się cery, wyrównaniu kolorytu, nawilżeniu, wyrównaiu struktury skóry lub redukcji blizn.

Przy użyciu igieł, wykonywany jest również NucleoFILL, czyli lifting na poziomie komórkowym. Zabieg ten opiera się na działaniu polinukleotydów – małych fragmentów DNA i RNA, które w naturalny sposób stymulują skórę do procesów odbudowy. Podawany preparat, nie tylko przyczynia się do wzrostu produkcji kolagenu, kwasu hialuronowego i elastyny, ale także ma działanie antyoksydacyjne, opóźnia starzenie się skóry i dogłębnie ja nawilża. Zabieg może być wykonywany bez względu na wiek i rodzaj skóry. W szczególności zalecamy go pacjentom ze słabo nawilżoną, pozbawioną blasku, wiotką, mało elastyczną skórą, z widocznymi objawami starzenia.

Innowacyjne zabiegi przeciwstarzeniowe warte uwagi

Poza sprawdzonymi metodami, na uwagę zasługują także przełomowe terapie poprawiające wygląd skóry, dostępne w naszym Gabinecie w Krakowie.

Jedną z nich jest Radiofrekwencja (RF) Mikroigłowa znana, jako „nieoperacyjny lifting”. Zabieg łączy w sobie działanie radiofrekwencji (RF) i mezoterapii mikroigłowej. Nakłucia wykonuje się pozłacanymi igiełkami, umieszczonymi na głowicy o chłodzących właściwościach, co wzmacnia końcowy rezultat. Dodatkowe użycie fal elektromagnetycznych powoduje ogrzanie skóry, wywołując szok termiczny i potęgując zachodzące procesy regeneracji naskórka oraz produkcji kolagenu.

Jednym z najbardziej rewolucyjnych rozwiązań medycyny estetycznej i kosmetologii w zakresie opóźniania procesów starzenia jest obecnie HIFU.

W trakcie zabiegu Hifu dochodzi do aplikacji ultradźwięków i przekazania do tkanki dawki energii cieplnej potrzebnej do spowodowania obrażeń w określonym miejscu i stymulowania naturalnego procesu gojenia się ran. Szeroka na ok. 6-10 cm głowica, a w zasadzie odpowiedni przetwornik, wytwarza falę w kształcie stożka, która kumuluje się na wybranej głębokości, powodując kontrolowane „poparzenie” o średnicy 0,5-1 mm w odstępach około 1-2mm. Jednocześnie nie powoduje innych niekorzystnych zmian w tkankach otaczających. To pobudza tkanki do tworzenia łańcuchów naprawczych i nowego kolagenu. W rezultacie następuje zwiększenie napięcia i lifting skóry.

W obszarze zabiegowym w tkankach powstają dwa zjawiska fizyczne:

  • Efekt termiczny – na skutek absorbcji przez komórki fal ultradźwiękowych kumulowane jest ciepło, powodujące koagulację tkanek. Fala przenika przez warstwy naskórka (nie uszkadzając ich) i działa na określonych głębokościach, gdzie podgrzewa tkankę do 60-70OC.
  • Efekt mechaniczny – wytwarzanie pęcherzyków gazu wewnątrz komórek i narastanie ciśnienia w ich wnętrzu prowadzi do niszczenia struktur tkankowych, co w konsekwencji – w reakcji obronnej – pobudza organizm do naturalnych procesów regeneracji, odbudowy i zagęszczenia tkanki a tym samym do jej liftingu i ujędrnienia.

Spektrum zabiegów na twarz:
Opadanie brwi, zmarszczki czoła, wokół oczu, ust, utrata ostrości konturu twarzy, opadanie policzków (tzw. „chomiczki”), opadanie kącików ust, zwiotczały podbródek, zanik linii żuchwy, ogólne objawy starzenia, wiotka skóra z utratą jędrności.

Dużą skutecznością i popularnością cieszy się także Regeneris, czyli program biostymulacji komórek skóry. Jego działanie opiera się na osoczu bogatopłytkowym, uzyskanym z pobranej wcześniej i specjalnie odwirowanej krwi własnej pacjenta. Jest to obecnie najbardziej naturalna metoda odmładzająca. Stymuluje procesy regeneracyjne, dostarczając skórze komórki macierzyste i czynniki wzrostu, wpływa na produkcję kolagenu i tworzenie nowych naczyń krwionośnych. W efekcie pozwala pozbyć się oznak starzenia, odzyskać promienną, nawilżoną i jędrną skórę twarzy o jednolitym kolorycie.

Nasz adres:

Gabinet Kosmetyczny i Medycyny Estetycznej DERMEDIKA

ul. Krowoderskich Zuchów 16 LU6
31 - 272 Kraków

tel. 12-626-22-77,
tel. kom. 795-462-071

gabinet@dermedika.pl

Zapraszamy
Pon - Pt: 10:00 - 20:00
Sobota: wg zapisów

Znajdź nas na:

Facebook    Twitter    Instagram
(C) Copyright 2023. Dermedika.pl. Kopiowanie zabronione.
Zadzwoń od nas:
12 626-22-77
795-462-071