ul. Krowoderskich Zuchów 16, 31-272 Kraków
12 626-22-77 lub 795-462-071
gabinet@dermedika.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Blog > Terapie łączone – siła synergii

Terapie łączone – siła synergii

synergia

Nowoczesne holistyczne podejście do medycyny estetycznej i kosmetologii opiera się na zasadzie synergii, którą można osiągnąć przez odpowiednie połączenie różnych rodzajów zabiegów dla uzyskania jak najlepszych efektów. Stosowane różne techniki i metody mają ze sobą współdziałać i uzupełniać się w celu osiągnięcia jak najlepszych ale też najbardziej naturalnych efektów dla pacjenta.

Zmiany skórne jak i proces starzenia się tkanek przebiegają wielotorowo, dlatego często jeden rodzaj zabiegu nie wystarczy aby skutecznie pomóc. Działania kompleksowe, polegające na połączeniu sprawdzonych i bezpiecznych metod dają dużo większe możliwości, a pacjentom lepsze i długofalowe rezultaty. Odpowiednio dobrane procedury wykonuje się jednocześnie lub w niewielkich odstępach czasu.

Odpowiednio zaplanowany plan terapeutyczny

Plan terapeutyczny powinien być układany i planowany indywidualnie i dobrany do konkretnych potrzeb danego pacjenta. Zależnie od rodzaju i problemów skóry, wieku i oczekiwań. Dlatego kluczowa jest dokładna konsultacja z doświadczonym specjalistą. Na jej podstawie zostaje ułożony spersonalizowany protokół zabiegowy. Pozwala on w określonym, odpowiednio zaplanowanym czasie uzyskać pożądany efekt w sposób bezpieczny i efektywny. Ważny jest dobór rodzaju zabiegów jak też kolejność ich wykonywania oraz dostosowanie tych procedur do stanu zdrowia, trybu życia pacjenta, pór roku i ekspozycji słonecznej oraz innych uwarunkowań. Lepiej nie łączyć zbyt dużej ilości zabiegów podczas jednej wizyty. Ogólne najpierw zalecane są zabiegi na urządzeniach, a następnie te z użyciem igły.

Należy podkreślić jak duże znaczenie ma współpraca różnych specjalistów: przede wszystkim lekarza medycyny estetycznej z kosmetologiem, czasem z trychologiem czy chirurgiem naczyń, a także w przypadku bardziej radykalnych metod – z chirurgiem plastykiem.

Na pierwszym miejscu należy zadbać o stan i kondycję skóry. Służy temu cały wachlarz zabiegów kosmetologicznych, dostosowanych do problemów i stanu skóry pacjenta (trądzik, przebarwienia, rozszerzone naczynka, rozszerzone pory, brak jędrności). Są to zarówno procedury wykonywane manualnie z użyciem drobnego sprzętu i różnego rodzaju produktów (kwasów, preparatów), następnie zabiegi z użyciem igły (mezoterapia igłowa i mikroigłowa, karboksyterapia). Kolejnym krokiem są przeważnie zabiegi laserowe oraz z użyciem nowoczesnych urządzeń hi-tech (np. radiofrekwencja mikroigłowa, hifu), które silnie stymulują przebudowę i regenerację skóry. Można je uzupełnić o zabiegi biostymulujące, pobudzające naturalne możliwości regeneracyjne organizmu, jak iniekcje osocza lub fibryny bogatopłytkowej czy autologiczny przeszczep tłuszczu. Ostrzykiwania dobrze jest robić naprzemiennie różnymi preparatami, usieciowanymi i nieusieciowanymi (różne rodzaje mezoterapii). Oczywiście, cały czas najczęściej używane dla natychmiastowej poprawy wyglądu i redukcji zmarszczek są toksyna botulinowa i wypełniacze usieciowane (kwas hialuronowy, hydroksyapatyt wapnia). Wszystkie te zabiegi działają naprawczo na jakość skóry, która dzięki  stymulacji produkcji kolagenu i elastyny staje się zagęszczona i napięta.

Istotna jest też oczywiście codzienna pielęgnacja domowa – służy ona utrzymaniu długotrwałych efektów terapeutycznych.

Podsumowując, kluczowe dla osiągnięcia jak najlepszych efektów jest działanie kompleksowe i wielotorowe. Połączenie nowoczesnych technologii z wykorzystaniem urządzeń hi-tech z zabiegami z użyciem kwasów, wypełniaczy, toksyny botulinowej, różnych rodzajów biostymulatorów tkankowych, mezoterapią, a także pielęgnacją domową z użyciem kosmetyków i suplementów diety daje najlepsze efekty.

Gwarancją sukcesu są więc dopasowane indywidualnie autorskie terapie łączone oraz oczywiście umiar dla zachowana młodego ale naturalnego wyglądu😊.

Nasz adres:

Gabinet Kosmetyczny i Medycyny Estetycznej DERMEDIKA

ul. Krowoderskich Zuchów 16 LU6
31 - 272 Kraków

tel. 12-626-22-77,
tel. kom. 795-462-071

gabinet@dermedika.pl

Zapraszamy
Pon - Pt: 10:00 - 20:00
Sobota: wg zapisów

Znajdź nas na:

Facebook    Twitter    Instagram
(C) Copyright 2023. Dermedika.pl. Kopiowanie zabronione.
Zadzwoń od nas:
12 626-22-77
795-462-071