ul. Krowoderskich Zuchów 16, 31-272 Kraków
12 626-22-77 lub 795-462-071
gabinet@dermedika.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Blog > Opadająca powieka – przyczyny, jaki zabieg wybrać?

Opadająca powieka – przyczyny, jaki zabieg wybrać?

Opadająca powieka - jaki zabieg wybrać?

Opadające powieki to częsty problem estetyczny, który nie tylko może powodować, że wyglądamy na zmęczonych i starszych ale może również negatywnie wpływać na funkcję widzenia. U niektórych osób opadająca powieka może być przyczyną wielu dolegliwości takich jak: bóle głowy, uczucie ciężkości powieki, bóle oka, łzawienia oka, ograniczenie pola widzenia czy też stany zapalne powieki i spojówek. Bardzo ważne jest aby odpowiednio wcześnie zdiagnozować ten problem i podjąć odpowiednie leczenie.

Przyczyny opadających powiek

Opadanie powieki może mieć wiele przyczyn. Poniżej prezentujemy najczęstsze przyczyny tego problemu:
1. Starzenie się.
2. Przyczyny genetyczne, dziedziczne, tendencje rodzinne do opadających powiek.
3. Przyczyny mechaniczne – mechaniczne uszkodzenie mięśnia dźwigacza powieki górnej lub mechaniczne uszkodzenie nerwów okołoruchowych spowodowane np. przez choroby które przechodzimy.

Jaki zabieg najlepszy na opadające powieki?

Istnieje wiele różnych metod leczenia tego schorzenia, zarówno nieinwazyjnych, jak i chirurgicznych. Poniżej przedstawiamy kilka popularnych zabiegów na opadające powieki:

1. Blefaroplastyka

Blefaroplastyka jest absolutnym nr 1, najlepszą i najskuteczniejszą metodą leczenia opadających powiek górnych i dolnych. Polega na chirurgicznym wycięciu nadmiaru skóry powiek, czasem również usunięcie przepuklin tłuszczowych. Zabieg jest jednorazowy, trwa ok. 1-1,5 godz, jest przeprowadzany najczęściej w znieczuleniu miejscowym. Rekonwalescencja trwa do ok. 2 tygodni. Szwy są prowadzone w miejscach naturalnych fałdów skórnych, więc po miesiącu są już niewidoczne. Zabieg daje spektakularne efekty młodszej, radosnej twarzy, otwartego spojrzenia. Rezultaty są trwałe, utrzymują się wiele, wiele lat.

Niestety z innych zabiegów na opadająca powiekę nic nie może się równać do blefaroplastyki, jeżeli chodzi o efekty i skuteczność działania.

2. Zabiegi stymulacyjne

Zabiegi z wykorzystaniem urządzeń wysokoenergetycznych np. laser CO2, radiofrekwencja mikroigłowa.

3. Plazma

Delikatnie obkurcza skórę, poprzez odparowanie wody z naskórka, zwiększa napięcie skóry na powiekach, lekko je liftinguje, działa podobnie do lasera.

4. Zabieg z toksyna botulinową

Dzięki zabiegom botoksu można delikatnie unieść brwi i powieki górne.

5. Nici liftingujące

Mają one sporo minusów m.in. krótkotrwały efekt, liczne działania uboczne.

Wszystkie te powyżej wymienione zabiegi (poza blefaroplastyką) mogą unieść powieki maksymalnie do 2 mm, co u niektórych osób może dać tymczasowy efekt, jednak u osób z wyraźnym problemem ten efekt może być niezauważalny.

Ile kosztuje zabieg na opadające powieki?

Cena zabiegu na opadające powieki zależy od wielu czynników, m.in. od rodzaju zabiegu (metody korekty) czy też zakresu zabiegu. Szczegółowe ceny znajdą Państwo w zakładce Cennik.

Wybór odpowiedniej metody zabiegowej jeżeli chodzi o opadającą powiekę zależy między innymi od stopnia zaawansowania, ogólnego stanu zdrowia pacjenta oraz oczekiwanych efektów.

Nasz adres:

Gabinet Kosmetyczny i Medycyny Estetycznej DERMEDIKA

ul. Krowoderskich Zuchów 16 LU6
31 - 272 Kraków

tel. 12-626-22-77,
tel. kom. 795-462-071

gabinet@dermedika.pl

Zapraszamy
Pon - Pt: 10:00 - 20:00
Sobota: wg zapisów

Znajdź nas na:

Facebook    Twitter    Instagram
(C) Copyright 2023. Dermedika.pl. Kopiowanie zabronione.
Zadzwoń od nas:
12 626-22-77
795-462-071