ul. Krowoderskich Zuchów 16, 31-272 Kraków
12 626-22-77 lub 795-462-071
gabinet@dermedika.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Blog > Odmładzanie dłoni

Odmładzanie dłoni

Dłonie są wizytówką każdej osoby, zwłaszcza kobiety. Niestety często zaniedbujemy tą część ciała, poświęcając jej zbyt mało uwagi. Na skórze dłoni również widać procesy starzenia, często nawet bardziej niż na twarzy, gdyż dłonie są narażone na działanie wielu szkodliwych czynników zewnętrznych.

Dlaczego skóra dłoni szybko ulega procesom starzenia

Poza naturalnymi procesami starzenia się, dłonie poddane są ciągłej ekspozycji na światło ultrafioletowe, są też narażone na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, jak słońce, mróz, wiatr. Rękami wykonujemy wszystkie czynności domowe, prace fizyczne, gotujemy, sprzątamy, przenosimy rzeczy, pracujemy w ogrodzie itp. Dłonie mają też kontakt z detergentami, są wiele razy w ciągu dnia brudzone i myte, co może wysuszać skórę.

Dodatkowo skóra dłoni ma specyficzną budowę, występuje tu bardzo mało gruczołów łojowych, które są odpowiedzialne za nawilżenie. Mają też mniej tkanki tłuszczowej, co przyspiesza pojawienie się zmarszczek. Wszystkie te czynniki sprzyjają nadmiernej wiotkości skóry, zmianie jej gęstości i koloru, często powodują uwidocznienie kości, ścięgien i żył.

Jak działamy

Odmładzanie skóry dłoni – tak jak innych części ciała czy twarzy – polega na odbudowie utraconej objętości, przywróceniu odpowiedniej jędrności i nawilżenia skóry, redukcji zmarszczek i przebarwień.

Cele te możemy osiągnąć z pomocą zabiegów medycyny estetycznej, kosmetologii oraz prawidłowej pielęgnacji domowej.

Trzeba tu podkreślić siłę synergii i zaznaczyć że najlepsze efekty osiąga się przy zastosowaniu terapii łączonych – korzystanie z różnych zabiegów które często działając na różne warstwy skóry, wzajemnie się uzupełniają, prowadząc do szybkiego osiągnięcia celu.

Laseroterapia

Lasery  to nowoczesne, bezpieczne i skuteczne urządzenia stosowane w walce z oznakami starzenia skóry, przebarwieniami czy bliznami. Laseroterapia jest całkowicie bezpieczna.

Na rynku mamy dużo rodzajów laserów. Dobór rodzaju urządzenia zależy od stanu wyjściowego, wskazań, oczekiwań pacjenta, spodziewanych rezultatów oraz gotowości na ew. rekonwalescencję.
Większość laserów działa na zasadzie wywołania efektu termicznego, następuje rozbicie melaniny, a powstające mikrouszkodzenia stymulują komórki do przebudowy kolagenu i elastyny. Dzięki temu uzyskujemy efekt ujędrnienia skóry, poprawę gęstości, redukcję zmarszczek i przebarwień.

Najmocniejszy jest laser frakcyjny ablacyjny CO2. Jego działanie polega na frakcjonowaniu skóry – kontrolowanych oparzeniach, których celem jest odparowanie wody z naskórka, co  w konsekwencji daje efekt napięcia skóry, poprawy jędrności i gęstości, a także wyraźnej redukcji przebarwień. Lasery frakcyjne naruszają warstwę zewnętrzną skóry, w głębszych warstwach mają miejsce intensywne  procesy regeneracyjne. Przebudowa tkanek trwa ok 1-3 miesięcy. Już jeden zabieg daje wyraźne pozytywne efekty odmłodzenia, ale najlepiej wykonać  2-3 zabiegów w odstępach ok 4-6 tygodni.

Łagodniejsze działanie mają lasery nieablacyjne. Bardzo dobre efekty przynoszą zabiegi laserem pikosekundowym oraz IPL, po których nie ma konieczności rekonwalescencji.

Peelingi chemiczne

Bardzo popularna metoda stopniowej ale skutecznej poprawy jakości skóry, również dłoni. Rodzaj peelingu dobierany jest indywidualnie. Można użyć jednego rodzaju peelingu, jednak  najlepsze efekty przynosi stosowanie  peelingów złożonych, zawierających w swoim składzie więcej niż jeden rodzaj kwasu.

Najczęściej stosowane substancje w poprawie koloru skóry dłoni to: kwas mlekowy, TCA, kwas kojowy, salicylowy, retinoidy.

Często lepsze jest stosowanie słabszych, niezbyt mocnych peelingów bo zdolności regeneracyjne dłoni są ograniczone. Zaleca się wykonanie serii kilku zabiegów.

Mezoterapia mikroigłowa / dermapen

Zabieg polega na mikronakłuwaniu skóry przy użyciu specjalnego urządzenia z wymiennym kartridżem posiadającym 12-45 igiełek. Kluczowa jest bardzo duża ilość i częstotliwość nakłuć oraz głębokość wkłuć (0,5mm– 2,5mm). Te kontrolowane mikrouszkodzenia skóry silnie stymulują nasze tkanki do samoodnowy, tworzenia nowego kolagenu i elastyny.

Podczas zabiegu stosujemy różne preparaty, wprowadzane są substancje napinające, nawilżające, odżywcze. Główną ich bazą jest najczęściej kwas hialuronowy, a dodatkami mogą być aminokwasy, peptydy, witaminy, substancje napinające jak krzem organiczny etc.

Najlepsze efekty daje seria 3-4 zabieg w odstępach miesiąca.

Bardzo dobre efekty przynosi zastosowanie terapii łączonych – np. połączenie mikronakłuwania z użyciem osocza bogatopłytkowego, kwasu hialuronowego czy kwasu TCA.

Wypełniacze

Zabiegi z zastosowaniem wypełniaczy usieciowanych wykonywane są przez lekarzy medycyny estetycznej.

Preparatami używanymi do wypełnień są najczęściej: usieciowany kwas hialuronowy, hydroksyapatyt wapnia, polikaprolakton czy też własny tłuszcz pacjenta.

Dla jak najlepszego efektu i zminimalizowania efektów ubocznych jak siniaki zabiegi najlepiej wykonywać przy użyciu kaniuli.

Efekty utrzymują się 1-1,5 roku. Jednocześnie można stosować również inne zabiegi poprawiające kondycję dłoni.

Mezoterapia

Mezoterapia igłowa jest uniwersalną i niezastąpioną metodą stosowaną do szybkiej i skutecznej regeneracji i poprawy wyglądu skóry oraz jej odmłodzenia. Pielęgnuje skórę przywracając jej świeży, młody wygląd.

Dzięki tej technice można wprowadzić pod skórę substancje aktywne, omijając barierę naskórkową, przez którą nie przenika większość kosmetyków. Już sam proces nakłuwania wpływa korzystnie na przebudowę skóry, a odpowiednie kombinacje substancji aktywnych pozwalają uzyskać rewelacyjne efekty w krótkim czasie.

Podobnie jak na każdą inną okolicę ciała, na grzbiety dłoni możemy wykonać zabiegi mezoterapii, czyli śródskórnych nakłuć z podaniem różnych substancji.  Są to najczęściej m.in. nieusieciowany kwas hialuronowy, peptydy biomimetyczne: napinające i o działaniu rozjaśniającym skórę, witaminy, minerały, aminokwasy, osocze bogatopłytkowe, kolagen czy polinukleotydy. Te dwa ostatnie są silnymi biostymulantami, mają silne działanie nawilżające, antyoksydacyjne i stymulujące do tworzenia kolagenu i elastyny.

Radiofrekwencja mikroigłowa

Ta innowacyjna metoda oddziałuje jednocześnie na naskórek oraz głębokie warstwy skóry, zapewniając istotną poprawę w zakresie jędrności i napięcia skóry w dowolnym obszarze ciała, likwidację zmarszczek, wyrównanie powierzchni i poprawę kolorytu skóry.

Radiofrekwencja mikroigłowa to przykład działania sił synergii, czyli połączenia różnych rodzajów terapii podczas jednego rodzaju zabiegu w celu osiągnięcia wielokrotnie lepszych efektów, niż gdyby stosować je oddzielnie.

Radiofrekwencja mikroigłowa to jednoczesne działanie znanych wcześniej zabiegów – fali radiowej czyli radiofrekwencji (RF) i mezoterapii mikroigłowej (mikronakłuwania). Przy minimalnych kontrolowanych uszkodzeniach wierzchnich warstw skóry tworzy mikrouszkodzenia termiczne głęboko w skórze. Powstałe podrażnienia stymulują w konsekwencji tkanki do intensywnej produkcji nowego kolagenu i elastyny, przez co skóra uzyskuje jędrność i blask. W porównaniu do metod klasycznego frakcjonowania ablacyjnego i nieablacyjnego mikrouszkodzenia te powstają o wiele głębiej, zatem efekt jaki osiągniemy będzie mocniejszy a zabieg skuteczniejszy. Zabieg jest bezpieczny, nie występuje ryzyko poparzeń oraz przebarwień, powszechnie występujących przy zabiegach laserowych.
Zalecane 1-3 zabiegów w odstępach 1 miesiąca.

ZAFFIRO

Termolifting Zaffiro to bezinwazyjny i bezbolesny lifting najnowszej generacji. Ta innowacyjna technologia daje natychmiastowe i długotrwałe efekty zagęszczenia, ujędrnienia i odmłodzenia skóry. Może być stosowana na wszystkie rejony ciała, więc również na grzbiety dłoni.

Zaffiro pozwala wykonać unikalny zabieg liftingujący, dający natychmiastowy efekt odmłodzenia i rozświetlenia skóry.

Zaffiro jest zabiegiem całkowicie bezinwazyjnym i bezbolesnym, nie wymaga rekonwalescencji. Wygładza zmarszczki, zwiększa napięcie, gęstość i elastyczność skóry.

Zabieg Zaffiro opiera swoje działanie na zasadzie termoliftingu – wykorzystywane jest korzystne działanie światła podczerwonego  na głębokie warstwy skóry.
Do zabiegu termoliftingu używana jest specjalna głowica zakończona szkłem szafirowym, które wzmacnia emisję światła podczerwonego. Podczas zabiegu następuje stopniowe i jednolite rozgrzewanie głębokich warstw skóry do temperatury 65°C, co powoduje skracanie i stymulację włókien kolagenowych i elastyny, które odpowiadają za elastyczność, jędrność i napięcie skóry. Jednocześnie jej wierzchnie warstwy są chłodzone, dzięki czemu zabieg jest całkowicie bezbolesny.
Zalecane wykonanie serii 4-6 zabiegów w odstępach ok. 1 miesiąca.

Pielęgnacja skóry dłoni

Najważniejsza jest systematyczność w dbaniu o skórę, nie tylko dłoni. Przy wykonywaniu różnych prac domowych czy używaniu detergentów powinniśmy zakładać rękawiczki ochronne.

Regularne stosowanie kremu ochronnego pozwala uniknąć podrażnień, przesuszeń i opóźni procesy starzenia się dłoni. Odpowiedni krem do dłoni powinien mieć w swoim składzie  substancje nawilżająco – ochronne jak gliceryna, mocznik, wazelina, aloes i silikony. Kremy z retinolem, kwasem hialuronowym i wit. E działają dodatkowo przeciwzmarszczkowo, wit C działa rozjaśniająco na przebarwienia i antyoksydacyjnie.

Najważniejsze działanie przeciwstarzeniowe i przeciw przebarwieniom zapewni stosowanie fotoprotekcji – smarowanie skóry grzbietów dłoni kremem z filtrem przeciwsłonecznym SPF50+, stosowane zwłaszcza latem, a najlepiej przez cały rok.

Nasz adres:

Gabinet Kosmetyczny i Medycyny Estetycznej DERMEDIKA

ul. Krowoderskich Zuchów 16 LU6
31 - 272 Kraków

tel. 12-626-22-77,
tel. kom. 795-462-071

gabinet@dermedika.pl

Zapraszamy
Pon - Pt: 10:00 - 20:00
Sobota: wg zapisów

Znajdź nas na:

Facebook    Twitter    Instagram
(C) Copyright 2023. Dermedika.pl. Kopiowanie zabronione.
Zadzwoń od nas:
12 626-22-77
795-462-071