ul. Krowoderskich Zuchów 16, 31-272 Kraków
12 626-22-77 lub 795-462-071
gabinet@dermedika.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Blog > Powiększanie ust – co warto wiedzieć?

Powiększanie ust – co warto wiedzieć?

Piękne i wydatne usta to marzenie wielu kobiet. Jednak nie każda z nas została obdarzona przez naturę pełnymi ustami. Podkreślić je możemy makijażem, jednak jest to rozwiązanie na chwile. Opcją, na którą decyduje się coraz więcej kobiet, jest profesjonalne powiększanie ust w doświadczonych gabinetach kosmetycznych. Zanim jednak zdecydujemy się na zabieg powiększania ust, warto poznać na jego temat kilka podstawowych informacji. Sprawdźmy więc, jak wygląda zabieg i jak się do niego przygotować.

Czym wypełnia się usta?

Efekt większych ust możemy uzyskać przy pomocy kwasu hialuronowego. Jest to bezpieczna substancja, która naturalnie występuje w naszym organizmie. Wykazuje również wiele korzystnych dla nas właściwości, takich jak wiązanie wody wpływające na nawilżenie skóry, pomoc w regeneracji naskórka, czy pobudzanie produkcji kolagenu i elastyny odpowiedzialnych za jędrność naszej skóry. Kwas hialuronowy, który wykorzystuje się do powiększania ust uzyskiwany jest sztucznie w warunkach laboratoryjnych. Jednak mimo to w pełni odzwierciedla właściwości kwasu hialuronowego naturalnego. Inną metodą na powiększenie ust, jest wykorzystanie botoksu. Jest to substancja wytwarzana na bazie toksyny butolinowej. Podawana w niewielkich ilościach jest w pełni bezpieczna dla naszego zdrowia. Jednak jest to metoda dużo rzadziej wykorzystywana. Skupmy się więc na kwasie hialuronowym.

Jak się przygotować do zabiegu?

Jak każdy zabieg, również i ten powiększania ust wymaga od nas odpowiedniego przygotowania. Dzięki niemu zabieg przebiegnie sprawnie, a przede wszystkim będzie w pełni bezpieczny. Do podstawowych zaleceń bezpośrednio przed zabiegiem należy unikanie korzystania z sauny, solarium oraz opalania się. Ponadto na kilka dni przed planowanym powiększaniem ust należy odstawić leki przeciwzapalne oraz aspirynę. Dzień przed zabiegiem z kolei nie wolno pić alkoholu oraz palić papierosów. Powinno się również unikać intensywnego wysiłki fizycznego. Oczywiście na zabieg należy przyjść bez makijażu ust.

Kiedy nie można wykonać zabiegu?

W każdym profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, czy medycyny estetycznej przed wykonaniem zabiegu powinna odbyć się konsultacja z lekarzem. Ma ona na celu nie tylko poinformować nas o przebiegu powiększania ust, ale również zadbać o nasze bezpieczeństwo wykluczając przeciwwskazania do zabiegu. Powiększaniu ust przy pomocy kwasu hialuronowego przede wszystkim nie mogą poddać się kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Ponadto do przeciwwskazań należą niewyrównana cukrzyca, choroby nowotworowe oraz obecne infekcje.

Przebieg zabiegu

Powiększanie ust przy pomocy kwasu hialuronowego to stosunkowo prosty i szybki zabieg. Po konsultacji lekarskiej i wykluczeniu przeciwwskazań zabieg rozpoczyna się od nałożenia na usta preparatu ze znieczuleniem. Najczęściej ma on postać kremu z lidokainą. W przypadku niskiego progu bólowego warto poinformować o tym lekarza. Wtedy jest możliwość skorzystania ze znieczulenia stomatologicznego. Sam zabieg polega na wstrzyknięciu w głąb naskórka kwasu hialuronowego przy pomocy mikrokaniuli. Ostrzykiwanie ust kwasem hialuronowym pozwala na działanie miejscowe, a więc tam, gdzie potrzebujemy, aby usta były pełniejsze. Zabieg przeznaczony jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Jak postępować po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu obszar ust może być zaczerwieniony i opuchnięty. Dlatego przez kilka dni nie powinno wykonywać się makijażu ust oraz pić gorących napojów. Nie zaleca się również dobę po wykonanym powiększaniu ust spożywania alkoholu oraz uprawiania sportu. Ponadto warto bezpośrednio po zabiegu schładzać usta oraz wykonywać delikatny masaż.

Efekty zabiegu

Powiększania ust kwasem hialuronowym pozwala zwiększyć ich objętość. Odpowiednie umiejętności i doświadczenie lekarza pozwalają na uzyskanie bardzo naturalnych efektów. Usta po zabiegu są pełne, symetryczne oraz głęboko nawilżone.

Jak długo utrzymują się efekty?

Zabieg pozwala na uzyskanie pełnych i symetrycznych ust w kilka minut. Efekty te utrzymują się zazwyczaj od 6 do 12 miesięcy. Można w tym czasie zdecydować się na ponowne wypełnienie ust kwasem hialuronowym, aby podtrzymać efekt długotrwale. Warto jednak mieć na uwadze, że na trwałość efektów duży wpływ mają też nasze uwarunkowania genetyczne.

Mając podstawową wiedzę odnośnie powiększania ust kwasem hialuronowym, możemy świadomie podjąć decyzję o zabiegu i udać się do gabinetu medycyny estetycznej na konsultacje z lekarzem. Po wykluczeniu przeciwwskazań do zabiegu będziemy mogli cieszyć się efektem pięknie wypełnionych ust na długo.

Nasz adres:

Gabinet Kosmetyczny i Medycyny Estetycznej DERMEDIKA

ul. Krowoderskich Zuchów 16 LU6
31 - 272 Kraków

tel. 12-626-22-77,
tel. kom. 795-462-071

gabinet@dermedika.pl

Zapraszamy
Pon - Pt: 10:00 - 20:00
Sobota: wg zapisów

Znajdź nas na:

Facebook    Twitter    Instagram
(C) Copyright 2023. Dermedika.pl. Kopiowanie zabronione.
Zadzwoń od nas:
12 626-22-77
795-462-071