ul. Krowoderskich Zuchów 16, 31-272 Kraków
12 626-22-77 lub 795-462-071
gabinet@dermedika.pl
Jesteś tutaj: Strona główna > Blog > Jak pozbyć się zmarszczek? Poznaj najlepsze sposoby na usuwanie zmarszczek

Jak pozbyć się zmarszczek? Poznaj najlepsze sposoby na usuwanie zmarszczek

mezoterapia igłowa

Gładka, jędrna i pozbawiona zmarszczek skóra to marzenie wielu osób. Niestety nawet prawidłowa i regularna pielęgnacja nie jest w stanie nas uchronić przed pojawieniem się efektów starzenia. W pewnym momencie zmarszczki pojawiają się u wszystkich. To zupełnie normalne zjawisko, a ma na to wpływ działanie promieni UV, a także praca mięśni mimicznych. Na szczęście współcześnie istnieje mnóstwo metod, które pomagają opóźnić pojawienie się zmarszczek lub je usunąć. Które z nich są najskuteczniejsze?

Kwas hialuronowy – najpopularniejszy wypełniacz

Jedną z najpopularniejszych metod usuwania zmarszczek statycznych jest ostrzykiwanie kwasem hialuronowym. Ma on silne działanie nawilżające, ponieważ wiąże wodę w skórze. Kwas hialuronowy usieciowany to również naturalny wypełniacz, więc nie stanowi zagrożenia dla organizmu i zapewnia naturalne efekty. W trakcie zabiegu kwas hialuronowy wstrzykuje się do głębszych warstw skóry, aby zredukować zmarszczki, a także wypełnić zapadnięcia, kontur twarzy i bruzdy nosowo-wargowe. Rezultaty wypełnień są widoczne niemal od razu po zabiegu i z reguły nie pojawiają się żadne skutki uboczne. Efekty utrzymują się przez kilka-kilkanaście miesięcy do półtora roku. Kwas hialuronowy najczęściej stosuje się do wypełnienia zmarszczek, bruzd nosowo- wargowych, wolumetrii oraz wypełnia ust.

Botox – skuteczna broń ze zmarszczkami mimicznymi

Botox to chyba to najbardziej znany zabieg z zakresu medycy estetycznej. Kojarzą go nawet osoby, które nie mają żadnej wiedzy na temat pielęgnacji skóry. Botoks (toksyna botulinowa) blokuje możliwość mięśnia do aktywności. To w efekcie powoduje wygładzenie skóry. Ze względu na swoje właściwości substancja działa na zmarszczki, które powstają w wyniku ruchu mięśni, np. uśmiechania się lub marszczenia czoła. Dlatego botox wykorzystuje się w przypadku kurzych łapek, lwiej zmarszczki, zmarszczek poprzecznych czoła oraz nadpotliwości i bruksizmu. Należy pamiętać, że substancja powinna zostać podana w odpowiedni sposób oraz we właściwej ilości. Dlatego bardzo ważne jest, aby wybrać dobrego specjalistę. Efekty zabiegu utrzymują się przez kilka miesięcy. Jednak warto pamiętać, że skóra odzwyczaja się od używania określonych mięśni mimicznych, więc z czasem zabieg trzeba powtarzać coraz rzadziej.

Mezoterapia igłowa – moc leczniczych koktajli

Mezoterapia igłowa polega na wprowadzeniu w głąb skóry substancji leczniczych. Wówczas następuje kontrolowane uszkodzenie, które ostatecznie prowadzi do regeneracji. Głównymi efektami mezoterapii jest widoczne wzmocnienie i odżywienie skóry. Jednak różnorodność koktajl, wstrzykiwanym w trakcie zabiegu sprawia, że możemy uzyskać znacznie więcej rezultatów. Produkty do walki ze zmarszczkami najczęściej mają w składzie kwas hialuronowy, aminokwasy, peptydy, witaminy, przeciwutleniacze. Mezoterapię igłową wykonuje się strzykawką i bardzo cienkiej igle. Na koniec zabiegu specjalista wykonuje specjalny masaż, którego celem jest dokładne rozprowadzenie wstrzykniętego preparatu. Pomoże on też uniknąć pojawienia się obrzęków i opuchnięć.

Radiofrekwencja mikroigłowa – połączenie fal radiowych i mikronakłuwania

Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg stanowiący połączenie technologii fali radiowej oraz mikroigieł. W efekcie mechanicznie pobudza skórę do regeneracji dzięki serii nakłuć, a także daje efekt termoliftingu. Głównym rezultatem jest oczywiście gładka skóra bez zmarszczek. Przed zabiegiem skóra zostaje znieczulona specjalistyczną maścią, a to w znaczny sposób zminimalizuje uczucie dyskomfortu. Następnie następuje nakłuwanie głowicą wyposażoną w 25 lub 49 igieł na głębokość 0,5-3,0 mm i podgrzewanie do temperatury 45-60°C. Głównym efektem zabiegu jest redukcja zmarszczek, regeneracja skóry oraz poprawa owalu twarzy.

Karboksyterapia – kuracja dwutlenkiem węgla

Terapia „cudownym gazem” (dwutlenkiem węgla) jest niezwykle wszechstronna. Karboksyterapia to również doskonała metoda na pozbycie się zmarszczek. Kuracja polega na ostrzykiwaniu skóry sterylnym dwutlenkiem węgla za pomocą specjalnego urządzenia. Gaz podawany jest pod ciśnieniem na głębokość 1 mm. W efekcie następuje zwiększone uwolnienie cząsteczek tlenu przez hemoglobinę do otaczających tkanek, a to prowadzi do powstania nowych naczyń krwionośnych. Dzięki temu możliwa jest szybka rewitalizacja, dotlenienie i rozświetlenie skóry. Z tego powodu zabieg świetnie sprawdza się jako terapia przygotowująca skórę do innych kuracji odmładzających. Lepiej ukrwiona i dotleniona skóra wchłania więcej składników aktywnych. Natomiast dwutlenek węgla jest wydalany przez płuca, więc nie stanowi żadnego zagrożenia dla organizmu.

Peelingi medyczne – głębokie złuszczanie

Niezwykle popularnymi zabiegami redukującym zmarszczki są peelingi medyczne. To doskonały sposób na wyraźne odmłodzenie skóry. Zabieg polega na kontrolowanym złuszczaniu martwego naskórka, a także głębszych warstw skóry za pomocą substancji chemicznych. Ich rodzaj i stężenie specjalista dobiera do potrzeb danej osoby. Substancje wnikają w głąb skóry i stymulują odbudowę elastyny oraz kolagenu. W efekcie następuje głęboka regeneracja. W wyniku kuracji skóra jest nie tylko gładka, ale też promienna, pozbawiona niedoskonałości i dogłębnie oczyszczona.

Nasz adres:

Gabinet Kosmetyczny i Medycyny Estetycznej DERMEDIKA

ul. Krowoderskich Zuchów 16 LU6
31 - 272 Kraków

tel. 12-626-22-77,
tel. kom. 795-462-071

gabinet@dermedika.pl

Zapraszamy
Pon - Pt: 10:00 - 20:00
Sobota: wg zapisów

Znajdź nas na:

Facebook    Twitter    Instagram
(C) Copyright 2023. Dermedika.pl. Kopiowanie zabronione.
Zadzwoń od nas:
12 626-22-77
795-462-071