ul. Krowoderskich Zuchów 16, 31 - 272 Kraków
12 626-22-77 lub 795-462-071
Jesteś tutaj: Strona główna > Blog > Usuwanie przebarwień – skuteczne zabiegi na przebarwienia skóry

Umów się na wizytę

Finansowanie leczenia

Usuwanie przebarwień – skuteczne zabiegi na przebarwienia skóry

PRZEBARWIENIA LASER

Przebarwienia są jednym z najczęstszych problemów estetycznych. Ich powstawanie stanowi wynik wzmożonego wydzielania melaniny. Ten pigment pełni ważną funkcję w organizmie, ponieważ chroni przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB. Gdy jednak jest wytwarzany w zbyt dużej ilości, powstają nieestetyczne, ciemne plamy na skórze. Najczęstszymi przyczynami są: zbytnie narażenie na promieniowanie słoneczne, problemy hormonalne, leki i zioła o właściwościach fotouczulających oraz stany zapalne skóry.

Profilaktyka powstawania przebarwień

Warto pamiętać, że wszystkie metody usuwania przebarwień likwidują skutki, a nie przyczyny. Jeśli skóra dalej nie będzie chroniona przed promieniowaniem słonecznym, efekty zabiegu nie będą trwałe. Całkowitą podstawą jest stosowanie preparatów z filtrem SPF 50. Należy smarować każdy odsłonięty fragment skóry. Do ochrony twarzy warto używać preparatów przeznaczonych do tych okolic, ponieważ tradycyjne emulsje mogą uniemożliwiać nakładanie makijażu. Kluczem do skuteczności jest też reaplikacja kremu z fitrem co ok. 2 godziny. Można posłużyć się wygodną formą sprayu. Ponowne nałożenie preparatu jest konieczne po kąpieli lub wytarciu się ręcznikiem. Osoby, posiadające predyspozycje do powstawania przebarwień, powinny w miarę możliwości unikać słońca w godzinach 11.00 – 15.00.

Laseroterapia

Mimo odpowiedniej profilaktyki, zdarza się, że przebarwienia i tak powstaną. Jedną z najpopularniejszych i najskuteczniejszych metod ich usuwania jest laseroterapia. Wiązka lasera rozbija melaninę na drobniejsze cząsteczki, dzięki czemu zostaje samoistnie wchłonięta przez organizm. W zależności od rodzaju przebarwień, wykonuje się od 2 do 6 zabiegów co 4 – 6 tygodni. Przeciwwskazaniami do laseroterapii są:

 • ciąża i karmienie piersią,
 • choroby skórne,
 • zaburzenia krzepnięcia,
 • nowotwory,
 • rozrusznik serca,
 • przyjmowanie retinoidów,
 • cukrzyca,
 • choroby tkanki łącznej,
 • świeża opalenizna lub stosowanie samoopalaczy.

Do zabiegu należy odpowiednio się przygotować. Już pół roku przed planowaną laseroterapią należy odstawić retinoidy doustne, stosowane np. w leczeniu ciężkiego trądziku. W ciągu miesiąca przed zabiegiem nie można stosować antybiotyków. Tydzień wcześniej należy powstrzymać się od opalania i wykonywania peelingów. Nie można przyjmować też leków (sterydów, antybiotyków) i ziół fotouczulających (dziurawiec, nagietek, skrzyp).

Wiele osób obawia się laseroterapii, ze względu na ból. Dyskomfort można znacznie ograniczyć przez nałożenie kremu znieczulającego ok. pół godziny przed zabiegiem. Następnie, oczyszczoną skórę naświetla się laserem. Zabiegowi towarzyszy uczucie ciepła i pieczenia, które może utrzymywać się przez kilka godzin. Skóra pozostaje zaczerwieniona, a następnie zaczyna się łuszczyć. Przebarwienie początkowo ciemnieje, ale jest to normalny etap rekonwalescencji. Po kilku dniach, zaczyna blednąć lub całkowicie znika. Pełny efekt jest zauważalny dopiero po ok. 3 miesiącach od zakończenia laseroterapii.

Po zabiegu przez tydzień należy powstrzymać się od intensywnego wysiłku fizycznego oraz stosowania kosmetyków zawierających alkohol i peelingów. Przez miesiąc nie można się opalać. Przed wyjściem na zewnątrz należy nakładać kremy z filtrem SPF 50.

Peeling medyczny

Peelingi medyczne pozwalają na dogłębne złuszczanie naskórka. Są skuteczne, ponieważ podobnie jak laseroterapia, działają na przebarwienia, powstające w głębszych warstwach skóry. Są stosowane również u osób, które zmagają się z bliznami potrądzikowymi. Substancjami aktywnymi zazwyczaj są kwasy:

 • mlekowy,
 • migdałowy,
 • pirogronowy,
 • salicylowy,
 • azelainowy.

Przez miesiąc przed i po peelingu medycznym należy unikać promieniowania słonecznego. Skóra przez kilka dni pozostaje zaczerwieniona i silnie się łuszczy. Trzeba pozwolić jej się zregenerować i nie odrywać na siłę naskórka.

Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia polega na automatycznym nakłuwaniu skóry na określoną głębokość oraz aplikacji substancji aktywnych. Ta metoda jest mniej inwazyjna od zabiegów z użyciem igły. Do usuwania przebarwień często stosuje się preparaty, zawierające kwasy oraz witaminę C. Wyrównanie kolorytu skóry zazwyczaj następuje po serii 4-6 zabiegów, wykonywanych co 2-4 tygodnie.

Warto też zadbać o odpowiednią pielęgnację, która będzie wspomagać działanie bardziej inwazyjnych metod usuwania przebarwień. Do najskuteczniejszych kosmetyków należą kremy czy serum z witaminą C.

No Related Pages Found:

Dni dobrych cen!

W naszym gabinecie każdego dnia wykonujemy określone zabiegi w promocyjnej cenie.
1

Poniedziałki

Oxybrazja + Infuzja tlenowa twarz: 200 zł

LipoRadiologia VINCI - 2 partie ciała: 160 zł

Mezoterapia skóry głowy Dermaheal HL: 320 zł

Mikrodermabrazja z kwasem migdałowym/glikolowym twarz: 150 zł

2

Wtorki

Cryolift Filorga twarz: 220 zł

Kriolipoliza 1 przyłożenie: 200 zł

Karboksyterapia twarz + szyja + dekolt: 150 zł

Mezoterapia igłowa Fusion okolicy oczu: 200 zł

3

Środy

Aquashine - peptydowa terapia skóry, twarz: 650 zł

Frakcyjne Fale Radiowe twarz + szyja: 180 zł

Karboksyterapia 2 partie ciała: 170 zł

Peeling kawitacyjny + sonoforeza z ampułką i maską algową, twarz: 100 zł

4

Czwartki

Dr Cyj - peptydowa terapia włosów: 650 zł

Lipoliza iniekcyjna podbródka: 350 zł

Liporadiologia VINCI twarz + szyja: 170 zł

Oczyszczanie wodorowe twarz: 170 zł

5

Piątki

Linerase - kolagenowa odnowa twarz + szyja + dekolt / dłonie: 850 zł

Dermapen - mezoterapia mikroigłowa z kwasem hialuronowym, twarz: 330 zł

Mezoterarpia igłowa Fusion twarz: 340 zł

Mezoterapia bezigł. z kw. hialuron./ argireliną/ wit.C twarz + szyja + dekolt: 180 zł

Korzystaj z promocyjnych ofert w naszym salonie. Każdego dnia oszczędzasz pieniądze z salonem Dermedika!

Jak do nas trafić?

Dermedika Gabinet Medycyny Estetycznej i Kosmetologii

ul. Krowoderskich Zuchów 16 LU6
31- 272 Kraków

tel. 12-626-22-77
tel. kom. 795-462-071

Zapraszamy:
poniedziałek - piątek
10:00 - 20:00
sobota
wg zapisów

Gabinet kosmetyczny i medycyny estetycznej DERMEDIKA

ul. Krowoderskich Zuchów 16 LU6
31 - 272 Kraków

tel. 12-626-22-77,
tel. kom. 795-462-071

gabinet@dermedika.pl

Facebook    Twitter    Google+
(C) Copyright 2019. Dermedika.pl. Kopiowanie zabronione.